Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Marzec 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Lehnert po 23 latach odchodzi z Polskiego Radia

Marek Lehnert, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie i Watykanie, rozstaje się z publicznym radiem.

”Właśnie nadałem ostatnią korespondencję do Polskiego Radia. Dziękuję słuchaczom po 23 latach. Do usłyszenia gdzieś indziej” - napisał w środę na Twitterze Marek Lehnert. Poinformował, że radio zaproponowało mu "powrót" do Warszawy i pół etatu. ”Wolę czekać na wszystkich w Rzymie. Będę mógł mówić półgłosem” - stwierdził.

Marek Lehnert we Włoszech mieszka od 1975 roku. Zanim trafił do Polskiego Radia, był - do 1993 roku - rzymskim i watykańskim korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W latach 1980-84 pracował jako redaktor polskiego wydania watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano”. Przez wiele lat współpracował z ”Tygodnikiem Powszechnym”.

Z Polskiego Radia odszedł również berliński korespondent Wojciech Szymański (zastąpił go Waldemar Maszewski). Wcześniej spółka zakończyła współpracę z Grzegorzem Drymerem, korespondentem w Londynie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jest już następca Marka Lehnerta

(KOZ, 01.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.