Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Listopad 30, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio nie chce dłużej współpracować z Grzegorzem Drymerem - korespondentem z Londynu

Polskie Radio

Polskie Radio kończy współpracę z londyńskim korespondentem Grzegorzem Drymerem – dowiedział się ”Presserwis”.

Spółka nie przedłużyła Drymerowi kontraktu, który wygasa pod koniec br. - Uzasadnili niby merytorycznie, że trzeba więcej wyjeżdżać w teren, ale zapewne chodzi o co innego. Mogę domyślać się, że dobra zmiana dotarła do IAR, do mnie również się dobrała - mówi Grzegorz Drymer. - Ostatnio bardzo wiele tematów zgłaszanych przeze mnie było odrzucanych według wyraźnego klucza, pewne ze zbytniej ostrożności samych redaktorów, a pewne z góry zostały zakazane. To cenzura tematyczna - mówi Drymer. Podaje kilka przykładów: sprawa ułaskawień za występki homoseksualne, nieinwazyjne testy płodów na zespół Downa, pedofilia w klubach i szkółkach piłkarskich, premiera filmu ”Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” (autorem scenariusza jest J.K. Rowling), artykuł ”The Times” o ekshumacjach i spisku smoleńskim.

Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia, nie odpowiedział na nasze pytanie dotyczące powodów zakończenia współpracy z Grzegorzem Drymerem. Korespondentem Polskiego Radia w Londynie został on pod koniec 2006 roku. Wcześniej Drymer przez 23 lata był dziennikarzem BBC World Service.
Polskie Radio ma w Londynie jeszcze drugiego współpracownika Adama Dąbrowskiego (od 2011 roku).

PRZECZYTAJ TEŻ: Polskie Radio zwalnia dyscyplinarnie Pawła Sołtysa.

(KOZ, 30.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.