Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP pisze do Solorza-Żaka w sprawie "Krzywego Zwierciadła" i Jakuba Wątłego

Superstacja

Przedstawiciele SDP w liście otwartym skierowanym do Zygmunta Solorza-Żaka, przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat sp. z o.o., wyrażają swoją dezaprobatę wobec treści wyemitowanych 14.02. br. przez „Superstację” w programie „Krzywe Zwierciadło”.

Przypomnijmy – prowadzący program Kuba Wątły zapytał swojego gościa Tomasza Jastruna: „Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej?” Na co Jastrun odpowiedział: „Jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów”.

”Ale część z tych gnid, kończąc tę część programu, twierdzi, że mają swoje pięć minut w tej chwili. Nigdy nie chciałbym, i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej” - dodał prowadzący program "Krzywe zwierciadło".

Press

(17.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bundesliga z Eurosportu przechodzi do Eleven Sports

Danny Menken - dyrektor zarządzający Grupy Eleven, Krzysztof Świergiel - dyrektor na Polskę i Patryk Mirosławski - redaktor naczelny polskich stacji Eleven (fot. Maciej Weber)

Eleven Sports Network od początku sezonu 2017/2018 będzie pokazywać pierwszą i drugą niemiecką Bundesligę piłkarską. Umowa została podpisana do czerwca 2021 roku. Liga niemiecka po zakończeniu bieżącego sezonu zniknie z anten Eurosportu, po ośmiu latach.

- Przejęcie praw do najchętniej przez Polaków oglądanych rozgrywek ligowych to znak, że kończy się dla nas czas próby. Najciekawsze mecze oglądalnością przewyższały nawet polską Ekstraklasę. Odkąd, rozpoczynając działalność, ogłosiliśmy, jakim bogatym bukietem praw dysponujemy, uważnie nam się przyglądano. Przejęcie Bundesligi potwierdza naszą wiarygodność - mówi Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Grupy Eleven na Polskę.

Mecze będą pokazywane wyłącznie na wszystkich trzech antenach Eleven Sports Network. - Oprócz jednego spotkania, w soboty o godz. 18.30, do którego prawa nie będą wyłączne. Kto zostanie drugim nadawcą, tego jeszcze nie wiadomo - podkreśla Joerg Daubitzer, dyrektor zarządzający DFL Sports Enterprises, z którym Eleven podpisało umowę.

Eleven dysponuje też prawami do pokazywania Superpucharu Niemiec. Prawa do pokazywania Pucharu Niemiec ma Telewizja Polska.

- Oprócz samych meczów Bundesligi będziemy pokazywać programy zapowiadające, podsumowujące kolejki, a także filmy dokumentalne, które udostępni nam Bundesliga. Przy okazji takich wydarzeń jak hiszpańskie El Clasico pomiędzy Realem a Barceloną pokazaliśmy, że potrafimy mecz opakować, zadbać o jego otoczkę. Będzie wiele okazji do znalezienia się w sercu wydarzeń, ze studiem na stadionie włącznie - mówi Patryk Mirosławski, redaktor naczelny Eleven Sports Network. - Za dwa, trzy tygodnie uruchomimy też studio w Warszawie. Nie wiemy, czy przy okazji zakupu praw do Bundesligi będziemy robić jakieś transfery dziennikarskie. Dochowaliśmy się autorskiego zespołu, który się sprawdził. Ale niczego nie wykluczamy - dodaje Mirosławski.

Eleven Sports to założona w 2015 roku międzynarodowa sieć telewizyjna. Od sierpnia 2015 roku w Polsce uruchomiono trzy kanały: Eleven, Eleven Sports i Eleven Sports Extra. Stacje pokazują mecze niemal wszystkich najważniejszych europejskich lig piłkarskich - hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej (z ważnych lig tylko angielską pokazuje NC+), szkockiej, belgijskiej i brazylijskiej, a także eliminacje Mistrzostw Świata 2018 w strefie Ameryki Południowej. Ponadto Eleven dysponuje prawami m.in. do wyścigów Formuły 1, NFL czyli ligi futbolu amerykańskiego oraz Ligi Mistrzów w piłce ręcznej.

(MAC, 18.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo