Temat: badania internetu

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

#WolneMediawSejmie - dziennikarze twittowali dwa razy częściej niż tydzień temu

Tweet Jacka Nizinkiewicza z hashtagiem #WolneMediawSejmie był najpopularniejszy (fot. za twitter.com/JNizinkiewicz/ & twitter.com/ArkadiuszMyrcha & Info.gram)

Dziennikarze żywo zareagowali na Twitterze na ogłoszone w środę 14 grudnia 2016 roku zmiany w organizacji pracy i dostępu do pomieszczeń parlamentu. W tygodniu od 12 do 18 grudnia o 145 proc. wzrosła aktywność dziennikarzy na Twitterze w porównaniu z tygodniem poprzednim (od 5 do 11 grudnia br.). W rekordowy piątek 16 grudnia napisali 7303 tweetów, podczas gdy tydzień wcześniej 3400 tweety.

W minionym tygodniu dziennikarze na Twitterze opublikowali ponad 45 tysięcy tweetów. Zainicjowanego przez Platformę Obywatelską na Twitterze hashtagu "#WolneMediawSejmie" dziennikarze użyli 318 razy, z czego połowa (156) to były tweety opublikowane przez 84 dziennikarzy. Resztę stanowiły retweety. Najwięcej, bo 15 tweetów z tym hashtagiem opublikował Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”. Niewiele mniej, bo 12 napisała Anna Gmiterek-Zabłocka, dziennikarka radia Tok FM z Lublina.

Najpopularniejsze z dziennikarskich tweetów z hashtagiem "#WolneMediawSejmie" były tweety Jacka Nizinkiewicza (116 retweetów) i Sylwestra Latkowskiego (111 retweetów).

Dziennikarze żywo zareagowali na plany ograniczeń ich pracy w parlamencie, ale zdecydowanie częściej tweetowali o bieżących wydarzeniach weekendu. Publikacje te zyskały też dużo większy oddźwięk wśród internautów. Na przykład Samuel Pereira opublikował w sobotę 17 grudnia tweet, który retweetowany był aż 1031 razy.

Dziennikarzom nie udało się stworzyć jednego wspólnego hashtagu związanego z protestem "Dzień bez polityków" - #protestdziennikarzy użyto 71 razy. Choć tweety z tym hashtagiem były dość popularne, na przykład Katarzyna Kolenda-Zaleska opublikowała tweet, który retweetowano aż 224 razy - czyli ponad dwa raz więcej niż zainicjowany przez opozycję #wolneMediawSejmie.

Zdecydowana większość wypowiadających się dziennikarzy była przeciwna zmianom wprowadzonym przez parlament i to niezależnie od opcji, z którą sympatyzują. Wyraźnie jednak było widać, że w piątek, kiedy opozycja zaczęła protesty m.in. w obronie dziennikarzy, uwaga tych ostatnich bardziej była skierowana na to, co dzieje się przed parlamentem. Protest dziennikarzy zszedł na drugi plan.

Stanisław Stanuch

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: technologie

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 20, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sotrender w nowym panelu pozwala klientom porównywać się z konkurencją

Panel Sotrendera pozwala teraz porównywać się z konkurencją

Sotrender, firma zajmująca się analizą działań marketingowych w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube i Instagram), zmienił panel i stronę internetową.

W nowym panelu Sotrendera rozszerzono moduły raportowania działań i śledzenia konkurencji. Teraz użytkownik może porównać się z konkurencją poprzez tworzenie grup do ośmiu profili oraz sprawdzać na bieżąco statystyki dla wybranych profili. Dzięki temu można dowiedzieć się m.in., kiedy użytkownicy najczęściej angażowali się w komunikację marki i jaki rodzaj treści jest najskuteczniejszy.

(IKO, 20.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo