Temat: badania telewizji

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Taniec z gwiazdami" gromadził w Polsacie 2,91 mln widzów, a "Kabaret na żywo" - 2,31 mln

Szóstą edycję "Tańca z gwiazdami" wygrał aktor Robert Wabich z tancerką Hanną Żudziewicz (fot. Polsat)

Szóstą edycję "Tańca z gwiazdami" oglądało w Polsacie średnio 2,91 mln osób, a program "Kabaret na żywo" w debiutanckim sezonie miał 2,31 mln widzów.

Polsat zdecydował już o realizacji siódmego sezonu "Tańca z gwiazdami", nie wiadomo natomiast, czy na antenę wróci "Kabaret na żywo" – chociaż stacja jest zadowolona z wyników programu.
Najpopularniejsze odcinki "Tańca z gwiazdami" (emisja w piątki o godz. 20) przyciągały ponad 3 mln widzów: finał oglądało 3,3 mln osób, odcinek z 14 października - 3,13 mln, a z 7 października – 3,07 mln. Średnio w czasie emisji show Polsat z udziałem w widowni 19,6 proc. zajął pierwsze miejsce w grupie ogólnej. Natomiast w grupie komercyjnej (widzowie w wieku 16-49 lat) miał 13,6 proc. udziału, co dało mu drugie miejsce w tym paśmie, za TVN (17,8 proc.). Szóstą edycję "Tańca z gwiazdami" wygrał aktor Robert Wabich z tancerką Hanną Żudziewicz.
W przypadku "Kabaretu na żywo" (niedziele o godz. 20) najwięcej widzów zgromadziły ostatnie dwa odcinki: 2,57 mln osób oglądało program z 30 października, a 2,55 mln – z 6 listopada. Program dał Polsatowi średnio 14 proc. udziału w grupie ogólnej i 14,3 proc. w komercyjnej. W tej pierwszej, w paśmie "Kabaretu na żywo" stacja zajęła drugie miejsce za TVP 1 (24,5 proc.), a w grupie komercyjnej była trzecia, za TVP 1 (18,5 proc.) i TVN (16,4 proc.).
Z naszej analizy danych dostarczonych przez Nielsen Audience Measurement wynika, że sprzedaż reklam przy "Tańcu z gwiazdami" przyniosła Polsatowi 32,72 mln zł, a przy "Kabarecie na żywo" – 34,19 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

(RUT, 08.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizje na wybory wysyłały do USA m.in. Mikrutę, Kolendę-Zaleską i Pieńkowską

Donald Trump i Hilary Clinton (fot. za wikipedia.org - Krassotkin, Gage Skidmore)

TVP Info i TVN 24 BiS będą relacjonować wybory w USA przez całą noc z 8 na 9 listopada. TVN z tej okazji udostępnił aplikację mobilną wykorzystującą technologię wirtualnej rzeczywistości.

Relację z wieczoru wyborczego rozpoczną "Fakty z zagranicy" w TVN 24 BiS 8 listopada o 19.55, które poprowadzi Piotr Kraśko. Widzowie będą mogli śledzić w nich relacje Jolanty Pieńkowskiej z Nowego Jorku oraz Marcina Wrony z Waszyngtonu. Do USA z Grupy TVN pojechali również: Katarzyna Kolenda-Zaleska, Arleta Zalewska i Michał Sznajder. TVN 24 BiS od wieczoru 8 listopada do rana następnego dnia będzie z pomocą korespondentów i ekspertów relacjonować wybory. Całodobową serię programów wyborczych zakończy specjalne wydanie "Faktów po Faktach" 9 listopada, które na połączonych antenach TVN, TVN 24 i TVN 24 BiS poprowadzi Justyna Pochanke.
TVN na wybory uruchomił również aplikację mobilną "Ameryka wybiera", która dostępna jest na urządzeniach z systemem Android i iOS, i współpracuje z goglami do rzeczywistości wirtualnej. Umożliwia zajrzenie do Gabinetu Owalnego, sprawdzenie, jak głosowali mieszkańcy poszczególnych stanów, zapoznanie się z biografiami poprzednich prezydentów.
Telewizja Polska do USA wysyła trzech kolejnych korespondentów - do Zuzanny Falzmann na czas wyborów dołączą Klaudia Kocimska i Rafał Stańczyk, którzy będą sprawozdawać ze sztabów kandydatów, oraz Magdalena Foremska, odpowiedzialna za relacje z głosowania Polonii w Chicago. Studio wyborcze wystartuje w TVP Info o 23.45 15-minutowym programem "Studio świat". Od północy do godz. 5 potrwa "Amerykańska noc wyborcza", koordynowana przez redakcję zagraniczną TVP, a od 5 do 10 TVP Info w ramach "Info Poranku" będzie prezentować pierwsze wyniki, przerywane krótkimi serwisami informacyjnymi i wywiadami z gośćmi.
W trakcie obu programów TVP Info będzie prowadzić transmisję także ze swojego studia w hotelu Westin w Warszawie, gdzie ambasada USA robi wieczór wyborczy.
Polsat News start "Wydania specjalnego"poświęconego wyborom w USA planuje na godz. 4 rano 9 listopada. Poprowadzi je Bartosz Kurek. Z Waszyngtonu relacje przygotowywać będzie Magdalena Sakowska, stała korespondentka Polsat News w USA, a z Nowego Jorku Jan Mikruta, reporter "Wydarzeń" Polsatu. Relację z wieczoru wyborczego ambasady Stanów Zjednoczonych poprowadzi Wojciech Brzeziński, dziennikarz Polsat News. Reakcje europejskich stolic mają relacjonować korespondenci Polsat News z Berlina, Moskwy i Brukseli. Olga Owczarek ze studia Polsat News w Warszawie przybliży sylwetki kandydatów i system wyborczy w USA, a reakcje rynków finansowych przedstawi Klaudiusz Slezak. Wśród gości programu mają być: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych), Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego), dr Tomasz Płudowski (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna"), Małgorzata Zawadka (była korespondentka Radia Zet, RMF FM i "Newsweek Polska" w USA), Anna Szubert (ekspert ds. wizerunku), dr Paweł Kowal (Instytut Nauk Politycznych PAN), Paweł Zalewski (były europoseł PO).
Telewizja Republika 8 listopada od godz. 20 prowadzić będzie specjalne studio "Ameryka wybiera". Potrwa ono do 1 w nocy, poprowadzą je Ryszard Gromadzki oraz Marcin Bąk.
Nowa TV, która startuje 9 listopada, przygotowuje specjalny materiał z USA na temat wyborów prezydenckich, który ma być nadany o 18.30 w programie informacyjnym "24 godziny online.pl". Stacja nie ujawnia jednak szczegółów.
W Zoom TV wyborom 9 listopada poświęcony będzie program "Obywatel Kuźniar", emitowany od 18.

(JM, 08.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo