Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

36 skarg na materiał TVP Info o imigrantach, wydawca Krystian Krawiel zawieszony

Kadr z materiału TVP Info

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już 36 skarg na zmanipulowany materiał o imigrantach, wyemitowany w TVP Info. Pracownik odpowiedzialny za ten materiał został zawieszony, a sam materiał usunięto z mediów społecznościowych.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek 31 października jako wprowadzenie do dyskusji w programie "Minęła dwudziesta" kanał TVP Info pokazał krótki materiał filmowy dotyczący zaproszenia dla imigrantów, które wystosował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Temat zilustrowano zdjęciami brutalnych starć, w których uczestniczą agresywni mężczyźni (wielu ciemnoskórych). Komentatorzy porównywali ten materiał do rosyjskiej propagandy.

Do czwartku 3 listopada KRRiT otrzymała 36 skarg na ten materiał. - Skarżą się osoby indywidualne – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT. - Nie jest to raczej żadna zorganizowana akcja, bo skargi mają różne uzasadnienia – dodaje.
Liczba skarg znacznie przewyższa dotychczas rozpatrywane przez KRRiT zażalenia na programy Telewizji Polskiej. Regulator zajmuje się bowiem obecnie 22 skargami na TVP, z czego 16 dotyczy materiału "Wiadomości" TVP 1 przygotowanego z okazji 70. urodzin Adama Michnika.

Z naszych nieoficjalnych informacji z TVP wynika, że Krystian Krawiel, wydawca odpowiedzialny 31 października za program "Minęła dwudziesta" i materiał o imigrantach, został zawieszony w obowiązkach. Materiał usunięto też z profili TVP Info na Facebooku i Twitterze, gdzie jeszcze w środę wieczorem był dostępny. Oficjalnie biuro prasowe telewizji poinformowało nas natomiast, że dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotr Lichota "prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające" w sprawie tego materiału.

(RUT, 04.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.