Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

36 skarg na materiał TVP Info o imigrantach, wydawca Krystian Krawiel zawieszony

Kadr z materiału TVP Info

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już 36 skarg na zmanipulowany materiał o imigrantach, wyemitowany w TVP Info. Pracownik odpowiedzialny za ten materiał został zawieszony, a sam materiał usunięto z mediów społecznościowych.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek 31 października jako wprowadzenie do dyskusji w programie "Minęła dwudziesta" kanał TVP Info pokazał krótki materiał filmowy dotyczący zaproszenia dla imigrantów, które wystosował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Temat zilustrowano zdjęciami brutalnych starć, w których uczestniczą agresywni mężczyźni (wielu ciemnoskórych). Komentatorzy porównywali ten materiał do rosyjskiej propagandy.

Do czwartku 3 listopada KRRiT otrzymała 36 skarg na ten materiał. - Skarżą się osoby indywidualne – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT. - Nie jest to raczej żadna zorganizowana akcja, bo skargi mają różne uzasadnienia – dodaje.
Liczba skarg znacznie przewyższa dotychczas rozpatrywane przez KRRiT zażalenia na programy Telewizji Polskiej. Regulator zajmuje się bowiem obecnie 22 skargami na TVP, z czego 16 dotyczy materiału "Wiadomości" TVP 1 przygotowanego z okazji 70. urodzin Adama Michnika.

Z naszych nieoficjalnych informacji z TVP wynika, że Krystian Krawiel, wydawca odpowiedzialny 31 października za program "Minęła dwudziesta" i materiał o imigrantach, został zawieszony w obowiązkach. Materiał usunięto też z profili TVP Info na Facebooku i Twitterze, gdzie jeszcze w środę wieczorem był dostępny. Oficjalnie biuro prasowe telewizji poinformowało nas natomiast, że dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotr Lichota "prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające" w sprawie tego materiału.

(RUT, 04.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizyjne programy informacyjne straciły widzów w październiku

Programy informacyjne w październiku przyciągały do głównych anten mniej widzów niż rok wcześniej. „Wiadomości” TVP 1 wygrały z „Faktami” w TVN, ale biorąc pod uwagę emisję w TVN 24 BiS, liderem były „Fakty”.

Z naszej analizy danych Nielsen Audience Measurement wynika, że „Wiadomości” w TVP 1 oglądało w październiku br. średnio 3,27 mln osób - to o 443 tys. mniej niż w październiku ub.r. Z kolei „Fakty” w TVN gromadziły 3,18 mln widzów (135 tys. mniej niż rok temu), przegrywając z „Wiadomościami” o 94 tys. widzów. „Fakty” są jednak równocześnie emitowane w TVN 24 BiS, gdzie w październiku br. oglądało je 191 tys. osób – co w sumie daje 3,37 mln widzów, czyli 97 tys. więcej, niż miały „Wiadomości”.
Trzecie miejsce zajął „Teleexpress”, który przyciągał do Jedynki 2,92 mln widzów i stracił najwięcej w porównaniu z ub.r. - 671 tys. widzów. „Wydarzenia” w Polsacie oglądało 2,27 mln osób (spadek o 297 tys.), a po uwzględnieniu równoległej emisji w kanałach Polsat News i Polsat News 2 łączna widownia „Wydarzeń” wynosiła 2,44 mln osób. Natomiast „Panorama” gromadziła w Dwójce 1,44 mln widzów – 51 tys. mniej niż rok temu.

Copy: Pr informacyjne maj
Create column charts

(RUT, 04.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.