Temat: Grand Video Awards

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Gonciarz zdobył najwięcej nagród na Grand Video Awards 2016

Laureaci Grand Video Awards 2016 (fot. Wojciech Artyniew)

Krzysztof Gonciarz, G.F. Darwin, Pasjonaci Tv, emce, Karol Gązwa, Dawid Krawiec, Marcin Jankowski i Martin Stankiewicz - to zwycięzcy Grand Video Awards 2016. Nagrodę Widzów zdobył materiał z kanału Langusta na palmie. Osobowość Roku to emce, a za Debiut Roku uznano kanał projektHumans.

Gala Grand Video Awards 2016 (fot. Wojciech Artyniew)
Gala Grand Video Awards 2016 (fot. Wojciech Artyniew)
Gala Grand Video Awards 2016 (fot. Wojciech Artyniew)

 

Grand Video Awards to konkurs, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych, oryginalnych i profesjonalnych twórców wideo w Internecie. Jego organizatorem jest magazyn "Press". Zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniło  jury złożone z profesjonalistów - pracowników sieci internetowych, mediów, agencji reklamowych, firm technologicznych. W czwartek 27 października br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie ogłoszono wyniki drugiej edycji konkursu.

Aż dwie statuetki zdobył Krzysztof Gonciarz. Pierwszą w kategorii Wideotutorial za film „Jak zostać youtuberem [Sztuka Składania Historii]”. To efekt współpracy youtubera z firmą Intel - materiały filmowe z cyklu "Sztuka Składania Historii" pokazują twórcom treści wideo, jak opowiadać historie, wykorzystując najnowszą technologię. Odcinek "Jak zostać youtuberem" to kulisy powstania wideo "Gdybyś był JAPOŃCZYKIEM" połączone z rozważaniami o scenariuszu i narracji w filmach na YouTube.

Gonciarz został też nagrodzony w kategorii Lifestyle za film „Więcej niż Jedno Życie” nakręcony w Hongkongu. Opowiada on o tym, jak ciekawość świata pozwala nam przeżyć więcej niż jedno życie. Gonciarz odebrał też nagrody specjalne od Samsunga (Smart TV Award - dla najlepszego twórcy wideo w wysokiej jakości) i Audio Network (za ścieżkę dźwiękową).

Kategorię Vlog wygrał Dawid Krawiec (kanał Przez Świat Na Fazie) filmem „#30 Przez Świat na Fazie – Pakistan – Droga do Indii”. To opowieść o podróży autostopem po Pakistanie.

W kategorii Publicystyka i wideorozmowa wygrał Marcin Jankowski (kanał projektHumans) filmem „Babcia Bogusia, co lubi grać w gry [Projekt Humans #8]”. Babcia Bogusia jest gejmerką, poetką i malarką. Nagrodzone wideo opowiada o kobiecie wiecznie młodej. Kanał projektHumans został uznany za Debiut Roku w tegorocznej edycji Grand Video Awards.

W kategorii Entertainment najlepsi byli Marek Hucz i Jan Jurkowski (G.F. Darwin). Zwyciężyli filmem „Wielkie Konflikty – odc. 15. Noe vs Bóg”. To żartobliwy zapis ostatnich dni przed wielkim potopem. Twórcy kanału G.F. Darwin wygrali tę kategorię także w ub.r.

Najlepsze wideo popularnonaukowe to „Dlaczego lubimy się bać?” z kanału emce. Film opowiada o tym, co się dzieje w mózgu, gdy się boimy i czym różni się lęk od strachu.

 

Kategorię Hobby wygrali Justyna i Marcin Banasik (Pasjonaci Tv) filmem „Człowiek, który jest chory na decybele” pokazującym pasję Mateusza Jaworskiego z miejscowości Micigózd spod Kielc. Zajmuje się on wyposażaniem samochodów w nagłośnienia.

Kategorię Branded content wygrał Martin Stankiewicz materiałem „Jak podarować radość (parodia)” stworzonym dla Coca-Coli z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Najlepsze wideo kategorii Gaming nakręcił Karol Gązwa (Blowek) – „Mama lepsza w Slither.IO? (Slither.IO)”.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe - po 4000 zł i wyjadą do YouTube Space w Berlinie.

Spośród wszystkich finałowych filmów internauci wybierali w głosowaniu przez stronę konkursową film, który im się najbardziej podobał. Nagrodę Widzów zdobył o. Adam Szustak (kanał Langusta na palmie) za wideo "Dobranocka [#2] Słoń". Autor stawia w nim pytanie: Dlaczego nie chcesz odważyć się na wielkie rzeczy w swoim życiu?

 

Wszystkie nominowane do Grand Video Awards 2016 materiały można obejrzeć na stronie Grandvideoawards.pl.

Partnerem kreatywnym Grand Video Awards jest Change, partner merytoryczny to Allegro, partner technologiczny - Asus. Partnerami są też: Audio Network, Samsung Smart TV, Deloitte Digital, Multikino. Partnerem gali jest Narodowe Centrum Kultury Projekt „Kultura Dostępna”, Platige Image i Shi Communication.

Sieci partnerskie konkursu: Epic Makers, Gamellon, Mediakraft TV, LifeTube, TalentMedia, GetHero, Video Brothers. Głównym patronem medialnym jest TVP. Patronami medialnymi są też: Interia.pl, Brand24, „Gala”, „Focus”, YT 360, Radio Eska, APYnews, Strefa Biznesu, „Polska The Times”.

(CP, 27.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.