Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Październik 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza 20. edycja konkursu dziennikarskiego Grand Press

Od 1 października można zgłaszać prace do Grand Press 2016. W ramach konkursu jury przyzna nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku, a kolegia redakcyjne wybiorą Dziennikarza Roku 2016.

Grand Press - największy konkurs dziennikarski w Polsce - w tym roku obchodzi 20-lecie. Od początku organizuje go redakcja magazynu „Press”. Konkurs składa się z dwóch podstawowych części: wyboru najlepszych materiałów dziennikarskich oraz wyboru Dziennikarza Roku.

W tym roku po raz kolejny zostaną też przyznane nagrody: Grand Press Digital i Grand Economy oraz Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego.

Zgłoszenia materiałów do nagród Grand Press przyjmowane będą do 3 listopada br. Ocenione zostaną materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe, które zostały opublikowane albo wyemitowane w mediach, w języku polskim, między 1 listopada 2015 roku a 31 października 2016 roku. Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy, radiowy, telewizyjny), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.

Nagrodę Grand Press Digital otrzyma dziennikarz lub redakcja, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Zwycięzcę tej nagrody wskaże redakcja „Press” po konsultacji ze specjalistami z branży mediów.

Nagrodę Grand Press Economy otrzyma dziennikarz lub redakcja wyróżniający się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych. Tę nagrodę przyznaje również redakcja „Press” po konsultacji środowiskowej.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego miesięcznik „Press” ustanowił w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzyma ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

Natomiast już po raz 20. kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Kandydatów mogą zgłaszać do 6 grudnia. 

Regulaminy konkursów są na stronie www.grandpress.pl. Laureatów poznamy na uroczystej gali w grudniu br.

Press

(01.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Październik 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debiutantka Bronka Nowicka zdobyła Nagrodę Literacką Nike

Bronka Nowicka zdobyła Nagrodę Literacką Nike

Zwyciężczynią 20. edycji Literackiej Nagrody Nike została scenarzystka i reżyserka Bronka Nowicka za książkę „Nakarmić kamień” (Biuro Literackie). Jest to debiut literacki autorki.

„Nakarmić kamień” to cykl 44 poematów prozą. Odbierając nagrodę, Bronka Nowicka podkreśliła, że jest ona dla niej ogromnym zobowiązaniem. „To obowiązek odpowiedzialności za słowo” – dodała.
W finale znalazło się siedmiu laureatów, w tym trzech debiutantów. Wśród finalistów byli także: Magdalena Grzebałkowska „1945. Wojna i pokój” (Agora), Renata Lis „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu” (Sic!), Piotr Matywiecki „Którędy na zawsze” (Wydawnictwo Literackie), Weronika Murek „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” (Czarne), Maciej Płaza „Skoruń” (W.A.B.), Ziemowit Szczerek „Tatuaż z tryzubem” (Czarne). Zwyciężczyni otrzymała 100 tys. zł i statuetkę Nike. Fundatorami nagrody są "Gazeta Wyborcza" (Agora) i Fundacja Agory. Nagroda Literacka Nike przyznawana jest od 1997 roku.

(IKO, 02.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY