Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Wilk z Wall Street” w Polsacie tym razem bez cenzury

(fot. youtube.com)

W sobotę 8 października Polsat po raz drugi wyemituje film „Wilk z Wall Street” – tym razem w wersji kinowej, bez cenzury obyczajowej.

Po raz pierwszy Polsat pokazał ten film w kwietniu br. w poniedziałkowym paśmie Megahit o godz. 20. Była to jednak wersja bez przekleństw, scen seksu i z zapikselowanymi stanikami, co ściągnęło na stację nieprzychylne komentarze w mediach społecznościowych. Polsat tłumaczył wtedy, że nie wprowadził cenzury, lecz taką właśnie kopię dostał od amerykańskiego dystrybutora. - Tym razem mamy wersję kinową i wyemitujemy ją bez żadnych zmian – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

Pełna wersja „Wilk z Wall Street” zostanie nadana 8 października br. w sobotnim paśmie filmowym o 23.15.

W kwietniu ocenzurowany „Wilk z Wall Street” przyciągnął do Polsatu 1,49 mln widzów, przy czym znaczna większość – 1,01 mln osób – to były osoby w wieku 16-49 lat, czyli z grupy komercyjnej (dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 28.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Matczak wygrał sprawę o zwolnienie z LeasingTeam

Sławomir Matczak, były wydawca TVP Info, wygrał w sądzie apelacyjnym sprawę o zwolnienie dyscyplinarne z LeasingTeam.

Matczak w lipcu 2014 roku, razem z 410 innymi osobami, został przeniesiony do LeasingTeam z Telewizji Polskiej w ramach outsourcingu. Dyscyplinarkę dostał w kwietniu 2015 roku za odmowę udziału w procesie oceny pracowników. Ocena była trzyetapowa i oprócz zadań oceniających umiejętności zawodowe (np. przygotowanie scenariusza materiału do „Wiadomości” TVP 1) obejmowała m.in. sesję z testami psychologicznymi, a w niej scenkę „Rozmowa z klientem” oraz symulację „Fabryka figur”, w czasie której należało wykonać i sprzedać kartonowe figury geometryczne.
Sąd Rejonowy w Warszawie (Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych) zasądził na rzecz dziennikarza trzymiesięczną odprawę wraz z odsetkami, ale firma LeasingTeam złożyła apelację. Sąd apelacyjny 27 września br. odrzucił ją, uznając, że zachowanie Matczaka nie było rażącym naruszeniem obowiązków. Dziennikarz otrzyma odszkodowanie i zwrot kosztów procesowych. - To ważny dzień dla wszystkich, którzy stracili pracę przez manipulacje byłych władz TVP, które zdecydowały o przeniesieniu 411 dziennikarzy, montażystów i innych pracowników twórczych do agencji pracy tymczasowej. Mam nadzieję, że odzyskali nadzieję na sprawiedliwość - komentuje Sławomir Matczak.
W TVP pracował od początku lat 90. (etat dostał w 1996 roku). Przez wiele lat był dziennikarzem „Panoramy” TVP 2, potem pracował w TVP Info, gdzie m.in. tworzył redakcję programów ekonomicznych. Przed zwolnieniem z LeasingTeam był wydawcą programów „Puls Polski” i „Twoja sprawa” w TVP Info.

(RUT, 28.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo