Temat: Igrzyska w Rio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP, Onet-RASP, PAP i Sport.pl wysłały korespondentów na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio

Dla Sport.pl relacje z paraolimpiady przygotowuje Paweł Wilkowicz (fot. Wojciech Wełnicki)

Na rozpoczętych 7 września br. Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro (potrwają do 21 września) swoich korespondentów mają Grupa Onet-RASP, Agora, TVP, Polska Fundacja Paraolimpijska, PAP i Festiwalbiegowy.pl.

Funkcję korespondenta z rolą attaché prasowego reprezentacji Polski łączy Michał Pol, szef newsroomu sportowego Grupy Onet-RASP. Przygotowuje materiały zarówno do serwisów sportowych, jak i "Przeglądu Sportowego".

Dla Sport.pl relacje przygotowuje Paweł Wilkowicz. Od 5 września Gazeta.pl wspólnie z Polskim Komitetem Paraolimpijskim promuje idee paraolimpizmu i zachęca internautów do kibicowania z pomocą hashtaga #Bohaterowie. Na potrzeby akcji powstała sesja zdjęciowa pt. "Bohaterowie Igrzysk", na którą składają się portrety polskich paraolimpijczyków autorstwa Jakuba Szymczuka, uzupełnione o historie ich sukcesów. Na stronie głównej portalu widoczny jest specjalny box wydawany przez redakcję Sport.pl, w którym znajdą się informacje dotyczące tego wydarzenia. Galeria oraz materiały redakcyjne poświęcone Letnim Igrzyskom Paraolimpijskim w Rio de Janeiro będą promowane w serwisach Gazeta.pl, na ekranach CityINFOtv, a także w Radiu Tok FM.

Dla Telewizji Polskiej relacje z Rio będą przygotowywać Paulina Malinowska-Kowalczyk, Sylwia Michałowska i Maciej Barszczak wraz z operatorami Bartłomiejem Koperem i Jackiem Szatańskim, a także montażystą Jarosławem Dziedzicem. Organizatorem produkcji i dźwiękowcem w Rio jest Krzysztof Rzepecki

TVP zaplanowała ponad 110 godzin relacji w telewizji oraz ponad 160 godzin w internecie. Rozpoczęły się one 7 września transmisją ceremonii otwarcia w TVP 1 i TVP Sport. W ramówkach tych dwóch stacji zaplanowano codzienne bloki transmisyjno-retransmisyjne (ok. 23-2.40). Zostaną wzbogacone studiami i materiałami reporterskimi. Codziennie w Jedynce ok. godz. 8.30 będą emitowane 12-minutowe programy „Nasze Rio”, a ok. godz. 20.10 kroniki paraolimpijskie „Polacy w Rio”. W TVP Sport, oprócz wspólnego z TVP 1 wieczornego pasma transmisyjnego, po południu będą pokazywane ok. 90-minutowe podsumowania każdego dnia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Skład reprezentacji polskich dziennikarzy na Letnie Igrzyska w Rio

Studia w pasmach transmisyjnych w TVP 1 i TVP Sport poprowadzą: Rafał Patyra, Maciej Jabłoński i Marcin Rams. Igrzyska będą komentować m.in.: Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński, Marek Rudziński, Marek Jóźwik, Ryszard Łabędź i Marcin Cisowski wraz z gośćmi w studiu - niepełnosprawnymi sportowcami i ich trenerami. Relacje i podsumowania w języku migowym przetłumaczą Mirosława Sosnowska i Zbigniew Grzegorzewski, a wydawcami studia będą: Ryszard Łabędź, Jacek Dąbrowski, Ireneusz Pardo i Eryk Mełgwa. Produkcyjnie za przebieg igrzysk odpowiadają: Piotr Kuszpit i Łukasz Klim, a za przygotowanie całości: Marek Oblaciński, Renata Bielecka, Dominik Jabłecki, przy współpracy Łukasza Szeligi i Marcina Jaskółki z Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Z sygnału TVP w relacjach będzie też korzystać Polskie Radio.

W Rio akredytowali się również: Ilona Berezowska pracująca dla Polskiej Agencji Prasowej i serwisu Festiwalbiegowy.pl, fotoreporterzy Adam Nurkiewicz i Adrian Stykowski oraz pięciu reporterów z Polskiej Fundacji Paraolimpijskiej, na czele z szefem fundacji Robertem Szajem

PRZECZYTAJ TEŻ: "Maraton w pracy", czyli dziennikarze wspominają robotę przy obsłudze Rio 2016 i Euro 2016

(JM, 08.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN Meteo Active przekształci się w HGTV na początku 2017 roku

Dorota Szelągowska ma być jedną z prowadzących lokalne produkcje w HGTV (fot. TVN)

Grupa TVN z początkiem 2017 roku uruchomi kanał HGTV (Home & Garden TV), który zastąpi TVN Meteo Active. Nadawca oficjalnie potwierdził wcześniejsze ustalenia ”Presserwisu”.

TVN przekształci TVN Meteo Active w kanał o domu i ogrodzie, wykorzystując doświadczania w tym zakresie swojego właściciela – Scripps Networks Interactive. Grupa TVN otrzymała już zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmiany w koncesji, a także wystąpiła o zmianę nazwy TVN Meteo Active na HGTV. Nowy kanał ma mieć charakter rekreacyjno-rozrywkowy związany ze stylem życia, rodziną, prowadzeniem domu i ogrodu.
Obok międzynarodowych formatów widzowie HGTV będą mogli obejrzeć lokalne produkcje, których jedną z głównych prowadzących będzie Dorota Szelągowska. ”Samodzielne urządzanie wnętrz, remonty i majsterkowanie są bardzo popularne wśród Polaków, HGTV jest odpowiedzią na tę popularność. Ta kategoria programowa stanowić będzie dużą część ramówki” – poinformował nadawca.
Dlaczego Grupa TVN rezygnuje z TVN Meteo Active? – Kanał TVN Meteo będziemy rozwijać w internecie, bo tam dziś poszukuje się prognoz pogody – odpowiada Joanna Górska, szefowa zespołu PR Grupy TVN. Pytana, czy z Grupą TVN rozstaje się kierujący tym kanałem Grzegorz Płaza, stwierdza: – Nic mi na ten temat nie wiadomo.
TVN Meteo Active jest stacją adresowaną do widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia. W kwietniu ub.r. powstała z przekształcenia TVN Meteo.

(KOZ, 08.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo