Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 31, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Orłoś po 25 latach odchodzi z Telewizji Polskiej

Maciej Orłoś (fot. TVP)

Maciej Orłoś w środę 31 sierpnia br. po raz ostatni poprowadził ”Teleexpress” w TVP 1.

"Nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki, muszę powiedzieć coś całkiem serio. To jest mój ostatni Teleexpress żegnam się z państwem, no i chciałbym przede wszystkim – korzystając z okazji – bardzo podziękować za te ponad 25 lat spotkań w Teleexpressie i innych programach Telewizji Polskiej. Do zobaczenia w innym miejscu" – powiedział Maciej Orłoś na zakończenie "Teleexpressu" 31 sierpnia br.

Według ustaleń "Presserwisu" Orłoś prowadzi rozmowy z Wirtualną Polską, która 2 grudnia br. uruchomi kanał telewizyjny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Szefem ”Teleexpressu” jest były reporter Telewizji Trwam.

Maciej Orłoś zaczął prowadzić ”Teleexpress” w 1991 roku. W latach 90. był też przez pewien czas współgospodarzem weekendowych ”Wiadomości” TVP 1. Prowadził także m.in. festiwal w Opolu, koncerty, program śniadaniowy "Kawa czy herbata", programy z cyklu „Wielki test”, teleturniej „300 procent normy” i pierwszą edycję „Firmowych ewolucji”.

(RUT, KOZ, 31.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po odejściu Macieja Orłosia "Teleexpress" poprowadzi Michał Cholewiński

Michał Cholewiński od września 2014 roku pracował w TVP Info (screen "Info Dzień")

"Do zobaczenia w innym miejscu" - powiedział na zakończenie "Teleexpressu" Maciej Orłoś 31 sierpnia br. W ten sposób rozstał się z Telewizją Polską i jej widzami. Nowym prowadzącym będzie Michał Cholewiński.

Żegnając się z widzami, Orłoś nie ujawnił, gdzie będzie pracował. Z naszych informacji wynika, że prowadzi rozmowy z Grupą Wirtualna Polska, która 2 grudnia br. uruchomi kanał telewizyjny na MUX 8. Przedstawiciele WP oficjalnie tego nie potwierdzają. – Nie mogę tego w żaden sposób komentować - mówi z kolei Maciej Orłoś.

W telewizji publicznej przepracował 25 lat. Po raz pierwszy poprowadził "Teleexpress" w sobotę 15 czerwca 1991 roku. Był też gospodarzem m.in. programów "A to Polska właśnie", "300 procent normy", prowadził gale Wiktorów i festiwale w Opolu i Sopocie.

Jako jeden z powodów decyzji Orłosia dziennikarze wymieniają w Internecie to, że nie wytrzymał współpracy z nowym szefem "Teleexpressu" Klaudiuszem Pobudzinem. Sam Orłoś temu jednak zaprzecza. - Klaudiusz Pobudzin okazał się spokojnym i profesjonalnym partnerem do rozmów – mówi. – Rozstaliśmy się w cywilizowany sposób. Nikt nie chciał się mnie pozbyć – podkreśla Maciej Orłoś.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że od poniedziałku "Teleexpress" będzie prowadził Michał Cholewiński, dotychczas gospodarz serwisów informacyjnych w TVP Info. Rozmowy z nim o pracy w "Teleexpressie" prowadzono jednak, jeszcze zanim Maciej Orłoś zdecydował się odejść. Cholewiński pracuje w TVP od września 2014 roku. Do kanału TVP Info przeszedł z TVN 24, gdzie pracował od 2006 roku. Wcześniej był dziennikarzem TVP Łódź.

(RUT, KOZ, 01.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo