Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Faktycznie" przejął felietonistów z "Faktów i Mitów"

"Tygodnik Faktycznie" ukazuje się od 7 lipca 2016

"Tygodnik Faktycznie" (Księży Młyn Press), założony przez byłych dziennikarzy "Faktów i Mitów" (Błaja Press), od końca lipca będzie miał 32 strony. Do jego redakcji przeszli felietoniści piszący wcześniej do tygodnika "Fakty i Mity", który po ich odejściu zmienia swój profil.

W "Tygodniku Faktycznie" oprócz Jana Hartmana felietony publikują: Anna Grodzka, Piotr Ikonowicz oraz Tomasz Kozłowski - wszyscy wcześniej pisali do "Faktów i Mitów". Ponadto felietonistą nowego tytułu został seksuolog prof. Andrzej Jaczewski.
Od czwartego numeru (ukaże się 28 lipca br.) tygodnik zwiększy objętość do 32 stron (obecnie 28). Cena będzie bez zmian 4,50 zł. - Rozwijamy dział historyczny i światopoglądowy. Niebawem uruchomimy sprzedaż e-wydań tygodnika - mówi Ariel Szenborn, dziennikarz "Tygodnika Faktycznie".
Z pola nie ustępują antyklerykalne "Fakty i Mity". - Nasz zespół dziennikarski jest teraz zdecydowanie młodszy, bardziej dynamiczny oraz zaangażowany w pracę. Efekty są i będą widoczne w kolejnych numerach tygodnika - zapewnia Andrzej Kropek, nowy zastępca redaktora naczelnego "Faktów i Mitów", wcześniej dziennikarz tego tytułu. - Wdrażamy wcześniej planowane zmiany dotyczące profilu tygodnika i jego layoutu. Zamierzamy być energicznym tygodnikiem opinii, sympatyzującym, choć nie bezkrytycznie, z lewą stroną sceny politycznej. To właśnie tym zmianom przeciwstawiali się od wielu miesięcy ci, którzy ostatecznie z tygodnika niespodziewanie odeszli - dodaje.
Redaktor naczelny i wydawca "Faktów i Mitów", były poseł Ruchu Palikota, Roman K. przebywa w areszcie - postawiono mu zarzut m.in. podżegania do zabójstwa.

(JM, 23.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.