Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Lipiec 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adamczyk i Suchowiejko skierowani do prac nad anglojęzycznym kanałem

Jak już informowaliśmy, Piotr Lichota został wczoraj zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP i szefem TVP Info. To jednak niejedyna zmiana. Kierownikiem redakcji zagranicznej TAI jest Katarzyna Grützmaher, która zajęła miejsce Miry Suchowiejko.

Piotr Lichota - dotychczas szef "Panoramy" TVP 2 - na stanowisku szefa TVP Info zastąpił Grzegorza Adamczyka. Biuro prasowe telewizji publicznej poinformowało wczoraj wieczorem, że zarówno Adamczyk, jak i Mira Suchowiejko zostają w TVP "i będą odtąd swoim doświadczeniem i wiedzą wspierali prace nad projektem nowego anglojęzycznego środkowoeuropejskiego kanału informacyjnego". O planach utworzenia takiej stacji prezes TVP Jacek Kurski mówił w kwietniu br.
Grzegorz Adamczyk wicedyrektorem TAI został w styczniu br., po zmianie zarządu TVP, a Mira Suchowiejko była kierownikiem redakcji zagranicznej od lutego br. Przed przyjściem do TVP oboje pracowali w Grupie Polsat.
Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że zmiany w TAI to skutek niezadowolenia szefostwa TVP z tego, jak kanał informacyjny obsługiwał ostatnie wydarzenia zagraniczne: zamach w Nicei i próbę puczu w Turcji.
Kierowanie "Panoramą" TVP 2 (także podlega TAI) przejmuje teraz Anna Kołodziej, dotychczasowy wydawca programu. Piotr Lichota był szefem redakcji "Panoramy" od stycznia br. W przeszłości pracował w telewizji publicznej jako dyrektor TVP Szczecin.
Katarzyna Grützmaher była dotychczas w TAI odpowiedzialna za współpracę z EBU.  

(RUT, 21.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.