Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski rzucił pomysł Telewizji Wyszehradzkiej, planowano ją już 11 lat temu

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski postuluje utworzenie telewizji państw Grupy Wyszehradzkiej. Planowano ją już w 2005 roku, kiedy prezesem TVP był Jan Dworak, obecny przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jan Dworak mówił w 2005 roku, że pomysł kanału wyszehradzkiego jest naturalną kontynuacją polityki programowej polskiej telewizji publicznej. Wtedy jednak ta inicjatywa spaliła na panewce.
Teraz prezes Kurski zamysł wspólnej polsko-czesko-słowacko-węgierskiej telewizji, nadającej po angielsku, przedstawił w Brnie podczas spotkania mediów publicznych Grupy Wyszehradzkiej. Jak podaje serwis Bankier.pl - powołując się na Informacyjną Agencję Radiową - Kurski tłumaczył, że chodzi o eksponowanie wspólnych interesów krajów niegdyś zależnych od ZSRR, a dziś należących do NATO i Unii Europejskiej. Według propozycji TVP, siedzibą nowego anglojęzycznego kanału mógłby być Kraków, a pieniądze na jego działanie miałyby pochodzić z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Kanał wzorowałby się na takich stacjach jak BBC World, France 24, RT czy Al-Dżazira.

(RUT, 29.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.