Temat: technologie

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora rezygnuje z aplikacji: Duży Format, Wysokie Obcasy i Ale Historia

Aplikacja na smartfony dla czytelników "Dużego Formatu" została udostępniona w styczniu 2015 roku (fot. materiały prasowe Agory)

Aplikacje Duży Format, Wysokie Obcasy i Ale Historia dostępne będą dla użytkowników jeszcze tylko do końca maja br. Cyfrowe treści tych magazynów Agory będą dostępne są za pośrednictwem aplikacji Gazeta Wyborcza.

Aplikacje Duży Format, Wysokie Obcasy i Ale Historia nie są już aktualizowane materiałami od połowy lutego br. O rezygnacji z wydawania tych trzech tygodników "Gazety Wyborczej" w formie aplikacji DPS Agora zdecydowała na początku roku. Teraz będą one dostępne w aplikacji Gazeta Wyborcza.
- To była trudna decyzja, bo wielokrotnie byliśmy nagradzani za jakość tych cyfrowych produktów. Postanowiliśmy jednak skupić się na rozwoju flagowej aplikacji "Gazety Wyborczej" na najważniejsze systemy operacyjne - tłumaczy decyzję wydawcy Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

(JM, 19.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozdano Pulitzery po raz setny. Wśród nagrodzonych Associated Press

Agencja Associated Press (AP) otrzymała Pulitzera w najbardziej prestiżowej kategorii – służby publicznej. Prestiżowe nagrody dziennikarskie przyznano wczoraj po raz setny.

AP zdobyła nagrodę za serię artykułów dotyczących nielegalnych praktyk stosowanych przy zatrudnianiu pracowników przez firmy z Południowo-Wschodniej Azji specjalizujące się w połowie ryb i owoców morza. Materiały ujawnione przez agencję doprowadziły do uwolnienia około 2 tys. osób zmuszanych do niewolniczej pracy.
W kategorii obejmującej dziennikarstwo śledcze Pulitzera zdobyły wspólnie zespoły śledcze florydzkich tytułów "Tampa Bay Times" i "Sarasota Herald-Tribune". Nagrodzono je za trwający kilkanaście miesięcy dziennikarski projekt ujawniający kulisy funkcjonowania i finansowania szpitali psychiatrycznych na Florydzie.
Dziennik "Tampa Bay Times" zdobył również Pulitzera w kategorii dziennikarstwo lokalne. Dwie nagrody zdobył "The New York Times" - w kategorii reportaż międzynarodowy za historię o afgańskich kobietach i w kategorii zdjęcie newsowe (wspólnie z Thompson Reuters) za fotografię pokazującą kryzys migracyjny na Bliskm Wschodzie i w Europie. Po dwie nagrody zdobyły również: "The Boston Globe" (komentarz i fotoreportaż) i "The New Yorker" (recenzja i artykuł typu feature story). Dziennik "Los Angeles Times" dostał nagrodę w kategorii newsów za informacje o masakrze w San Bernardino, w której w grudniu ub.r. zginęło 14 osób.
Nagroda Pulitzera – od nazwiska amerykańskiego dziennikarza i wydawcy z przełomu XIX i XX wieku Josepha Pulitzera – przyznawana jest od 1917 roku za osiągnięcia w dziennikarstwie, literaturze i muzyce.

(LL, 19.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.