Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Press Cup 2015

Drużyna TVS w finale szóstej edycji piłkarskiego turnieju dziennikarzy Press Cup 2015 pokonała zespół Trojmiasto.pl 2:0. Wcześniej w meczu o trzecie miejsce „Gazeta Wyborcza” wygrała ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych 6:0.

Emocje zaczęły się już w piątek wieczorem, podczas losowania grup, które przeprowadzili skoczkowie kadry Polski, przebywający pod Tatrami na zgrupowaniu kadry. Turniej rozkręcił się w ćwierćfinałach. Odpadły w nich faworyzowane drużyny Polskiego Radia (przegrało 2:1 ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych) i przetrzebiony kontuzjami zespół zeszłorocznego triumfatora- „Głosu Wielkopolskiego”. Poznaniacy ulegli „Gazecie Wyborczej” 0:1.
Sprawcą największej sensacji było Trojmiasto.pl. Najpierw w ćwierćfinale wyeliminowali „Dziennik Wschodni”, a w półfinale po zaciętym meczu i rzutach karnych Stowarzyszenie Gazet Lokalnych (drużynie z SGL nie pomógł nawet Marcin Mochalski, wybrany na najlepszego bramkarza turnieju). Drugie miejsce drużyna z Pomorza zawdzięcza m.in. Michałowi Jelionkowi, który został królem strzelców turnieju - zaliczył 11 trafień.
W drugiej połowie finałowego pojedynku między TVS, a Trojmiasto.pl zaczęli przeważać weterani turnieju, ze Śląska. Wynik spotkania otworzył na cztery minuty przed końcem Grzegorz Żądło, kapitan drużyny TVS a na 2:0, dwie minuty później z rzutu wolnego bilans goli podwyższył Adam Brolik.
W Zakopanem o puchar miesięcznika „Press” w szóstym już turnieju piłkarskim Press Cup walczyło 16 drużyn, składających się z dziennikarzy i pracowników mediów. Zawodników po raz drugi gościł Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem - mecze rozgrywane były na najwyżej (950 m n.p.m.) i zarazem najładniej położonym boisku w Polsce, obok zespołu skoczni Średnia Krokiew.
Organizatorem turnieju jest miesięcznik „Press”. Sponsorem głównym - Bank Zachodni WBK. Partnerzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, Kropla Beskidu, Carlsberg, Karczma Przy Młynie i portal Zakopane.pl. Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Miasta Zakopanego.

Press Cup 2015 (Fot. Tomasz Jastrzębowski/ Foto Olimpik)