Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Walter został Człowiekiem Roku 2005 w konkursie Impactor

Prezes TVN, Piotr Walter decyzją członków Akademii Reklamy został Człowiekiem Roku Przemysłu Mediowego 2005.

Akademia, do której należą przedstawiciele świata mediów i reklamy wybrani przez organizacje branżowe, po raz ósmy rozstrzygnęła wczoraj branżowy konkurs Impactor. Oprócz Piotra Waltera w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali: Kamil Durczok (najbardziej wiarygodny dziennikarz roku), TVN 24 (najbardziej wiarygodne medium roku), Heyah (najbardziej wiarygodny reklamodawca roku), PZL (najbardziej podziwiana agencja reklamowa roku), Mediacom Warszawa (najbardziej podziwiany dom mediowy roku), Partners of Promotion (najbardziej podziwiana agencja PR roku), Peppermint (najbardziej podziwiana agencja BTL roku), Clear Channel Poland (najbardziej podziwiana firma outdoroowa roku), SMG KRC Millward Brown (najbardziej podziwiany instytut badawczy roku) i Hypermedia (agencja interaktywna roku).

(ML, 24.02.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN zachował prawa do ”Faktów”

TVN nie stracił praw do znaku ”TVN Fakty”. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wczoraj skargę TVP, która protestowała przeciwko używaniu tego tytułu przez główny program informacyjny TVN.

TVP twierdzi, że zarówno tytuł, jak i znak graficzny jest zbyt podobny do używanych przez dziennik TVP 3 we Wrocławiu. Tytuł wrocławskich ”Faktów” został zgłoszony do rejestracji jako znak słowno-graficzny w 1997 roku. Przedstawia słowo ”Fakty” na tle ciemnogranatowego nieba i panoramy Wrocławia. TVN zgłosił swój rok później (napis ”Fakty” widnieje na zielonkawo-niebieskim tle koncentrycznych kół). Zdaniem TVP Urząd Patentowy nie powinien go zarejestrować, ponieważ jest zbyt podobny do wrocławskiego i został zgłoszony w złej wierze, aby wprowadzić w błąd telewidzów z Dolnego Śląska. TVP nie zgadza się z decyzją sądu. - Złożymy skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego – zapowiada Henryk Zawadzki, rzecznik patentowy TVP. - Okazało się, że to jednak my mieliśmy rację. Nie ma co wracać do tej sprawy. ”Fakty” pozostaną ”Faktami” – triumfuje rzecznik TVN-u Andrzej Sołtysik. Gdyby sąd rozstrzygnął spór na korzyść TVP, TVN musiałby uzyskać od niej zgodę na posługiwanie się słowem ”fakty”.

(ASA, 24.02.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.