Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 24, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

AFP zapłaci 1,2 mln dol. odszkodowania za zdjęcia z Twittera

Nowojorski sąd zdecydował, że agencja informacyjna Agence France-Presse (AFP) ma zapłacić 1,22 mln dol. odszkodowania za świadome naruszenie praw autorskich do zdjęć przedstawiających skutki trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku.

Autor zdjęć, fotograf Daniel Morel, domagał się od AFP odszkodowania w wysokości 120 mln dol. Obie strony mają prawo do apelacji.
W 2010 roku AFP opublikowała fotografie przedstawiające skutki trzęsienia ziemi na Haiti autorstwa Daniela Morela, które fotograf zamieścił na swoim profilu w serwisie Twitter. Zrobiła to bez jego zgody. Agencja argumentowała, że zdjęcia udostępnione w serwisie społecznościowym, zgodnie z jego regulaminem, mogą być używane bez ograniczeń wynikających z obowiązku zachowania praw autorskich.
Wcześniej Morel zawarł pozasądowe ugody z amerykańskimi telewizjami ABC, CBS i CNN, które również wykorzystały jego fotografie.

LL

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.