Dział: PERSONALIA

Dodano: Kwiecień 07, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Litka i Marcin Mamoń z "Superwizjera" z Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski

W kopalni soli Wieliczka ogłoszono wyniki X edycji Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski za rok 2012 przyznano Piotrowi Litce i Marcinowi Mamoniowi z Superwizjera TVN za reportaż "Trumny smoleńskie".
W poszczególnych kategoriach wygrali: Prasa - News - Olga Szpunar i Jarek Sidorowicz z "Gazety Wyborczej"; Prasa Publicystyka - Przemysław Wilczyński z "Tygodnika Powszechnego"; Dziennikarz lokalny - Jakub Toporkiewicz z portalu Limanowa.in; Radio - News - Joanna Mąkosa, Dariusz Zalewski z Radia Tok FM; Radio Publicystyka - Ewa Szkurłat z Radia Kraków; Telewizja - News - Kamila Konturek z Telewizji Kraków; Telewizja - Publicystyka - Marcin Mamoń i Piotr Litka - dziennikarze TVN; Internet - Piotr Kozanecki z Onet.pl; Dziennikarz Sportowy -
Tomasz Kalemba z portalu Onet.pl; Dziennikarz Kulturalny - Łukasz Wojtusik z Tok FM; Fotoreporter - Anna Kaczmarz ("Dziennik Polski" i "Gazeta Krakowska").
Wojciech Nowicki, autor felietonów dla "Gazety Wyborczej", otrzymał tytuł Osobowość Roku 2012, a za Zjawisko Roku uznano słuchowiska Radia Kraków.
Nagrodę za najlepszy reportaż społeczny im J. Rojka otrzymał Miłosz Horodyski z Telewizji Kraków.
Nagroda Specjalna "Superbohater" trafiła do Jakuba Ociepy z "Gazety Wyborczej".

(07.04.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PERSONALIA

Dodano: Kwiecień 25, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bychawska-Siniarska, Kurczab-Redlich i o. Ludwik Wiśniewski z Nagrodą Artykułu 54 Konstytucji RP

Po raz pierwszy została wręczona Nagroda Dziennikarska Artykułu 54 Konstytucji RP. Nagroda ta jest wręczana z inicjatywy Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i ma na celu wyróżnienie osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do wspierania i obrony wolności słowa w Polsce.

Dominikę Bychawską-Siniarską z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka nagrodzono za konsekwentną pracę na rzecz wolności słowa w Polsce. Krystynę Kurczab-Redlich, korespondentkę polskich mediów z Rosji, nagrodzono za publicystykę wnikliwie opisującą katastrofę humanitarną i ruinę wolności obywatelskich w Rosji i Czeczenii. Ojca Ludwika Wiśniewskiego doceniono za łamanie tabu, za mądrość, siłę i odwagę wejścia w dyskurs z wielkimi polskiego Kościoła.
"Dziś z artykułu 54 się nie wsadza, tylko się nagradza" – powiedział podczas wręczenia nagród prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. (PR)

(25.04.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.