Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 12, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozpoczęły się zwolnienia w "Rzeczpospolitej"

Rozpoczęły się zapowiadane zwolnienia w Presspublice, wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita" i tygodnika "Uważam Rze".

W piątek wypowiedzenia otrzymali pracujący w weekendowym dodatku do "Rz" "Plus Minus", m.in. redaktorzy Paweł Bravo i Tomasz Stańczyk, a z zespołu dziennikarskiego - Maja Narbutt. Wypowiedzenia zostały im wręczone kilka minut po zamknięciu ostatniego numeru "Plus Minus".
Z naszych informacji wynika, że rozważane jest połączenie dodatku "Plus Minus" z dodatkiem ekonomicznym, też wydawanym w cyklu tygodniowym, "Eko+", przygotowywanym przez dział ekonomiczny "Rz". Nieoficjalnie mówi się, że nowym, połączonym dodatkiem weekendowym ma kierować Dominik Zdort, szef działu Opinie w "Rz". Zdort będzie nadzorował przygotowanie następnego, świątecznego wydania połączonych dodatków. Na razie nie ma ostatecznych decyzji, jaki kształt będzie on miał ani też jaki ma mieć tytuł.
Dziś po południu Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Rz", ma się spotkać z zespołem dodatku "Plus Minus".
Wypowiedzenia w dodatku "Plus Minus" to realizacja zapowiadanych wcześniej przez zarząd Presspubliki zwolnień grupowych (pisaliśmy o nich w "Presserwisie" 18 listopada). Zwolnionych ma być ok. 120 osób z zatrudnionych obecnie 790 pracowników i współpracowników. Codziennie wypowiedzenia ma otrzymywać kilkanaście osób.
Z Tomaszem Wróblewskim, wiceprezesem Presspubliki i redaktorem naczelnym "Rz", nie udało się nam skontaktować.

AMS

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.