Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 08, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Gazeta Prawna" ma korespondentów w Brukseli i Berlinie

"Dziennik Gazeta Prawna" (Infor Biznes) będzie miał stałych korespondentów w Brukseli i Berlinie.

Od grudnia korespondentką "DGP" w Brukseli jest Dominika Ćosić, dawniej relacjonująca wydarzenia unijne dla tygodnika "Wprost". Korespondentem w Berlinie został Rafał Woś, który dotychczas odpowiadał za tematykę niemiecką, pracując w warszawskiej redakcji dziennika. Jak tłumaczy wydawca, ustanowienie korespondentów w tych miastach wynika z konieczności obsługi wydarzeń dotyczących kryzysu zadłużenia w strefie euro.

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 08, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Presspublica będzie zwalniać grupowo i obniżać pensje

(Fot. Piotr Król)

Władze Presspubliki (m.in. "Rzeczpospolita" i "Uważam Rze”) porozumiały się wczoraj ze związkami zawodowymi w sprawie warunków zwolnień grupowych, jakie mają zamiar przeprowadzić w spółce.

Zarząd wydawnictwa chce, by z firmą rozstało się do 120 pracowników zatrudnionych na etatach (z ponad 550). Związki wynegocjowały, że każdy odchodzący pracownik, którego odprawa nie przekroczy 22,5 tys. zł, otrzyma dodatkowe wynagrodzenie w wysokości jednej pensji. – Nie satysfakcjonuje nas to porozumienie, ale jest lepsze niż jego brak – mówi Piotr Kościński, przewodniczący zakładowej komisji "Solidarności" w Presspublice. Na razie nie wiadomo, ile ze zwalnianych osób to pracownicy redakcji.
Dodatkowo zarząd poinformował, że części pracowników będzie chciał zmienić warunki umów (m.in. obniżyć wynagrodzenie) - ma to dotyczyć nawet 200 osób.
Zwolnienia to efekt sytuacji finansowej w firmie. Jak poinformowały władze Presspubliki, po dziewięciu miesiącach br. zanotowała ona stratę w wysokości 12,2 mln zł. Prognoza na koniec roku to strata 15,6 mln zł. Od października br. Presspublica należy do Grzegorza Hajdarowicza, właściciela Gremi Media.

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.