Dział: RADIO

Dodano: Listopad 03, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio chce nadawać cyfrowo na Euro 2012

(fot. Karol Piechocki Press)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by Polskie Radio podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej uruchomiło cyfrowe nadawanie w czterech miastach.

Publiczne radio planuje uruchomienie specjalnego nadawanego cyfrowo programu dla kibiców Euro 2012 – dowiedział się "Presserwis". KRRiT zgodziła się, by zrobiło to w Gdańsku, Poznaniu, we Wrocławiu i w Warszawie. Urząd Komunikacji Elektronicznej musi teraz uzgodnić z radiem warunki techniczne. – Wyrażamy zainteresowanie, by program był nadawany testowo – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT. Polskie Radio traktuje ten projekt jako wstęp do stałej cyfrowej emisji.
Program prawdopodobnie będzie nadawany w technologii DAB+. Ma być przygotowywany z myślą o turystach z Europy Zachodniej, którzy w samochodach mają cyfrowe radia. Audycje będą tworzyć dziennikarze anten Polskiego Radia, ale żadna oddzielna redakcja jeszcze nie powstała.
Polskie Radio oraz m.in. RMF FM, Radio Zet i Radio Maryja nadają już w technologii DAB+ w Warszawie, używając testowego nadajnika umieszczonego na Pałacu Kultury i Nauki.

(03.11.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.