Dział: PRASA

Dodano: Październik 19, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Inwigilacja dziennikarzy niepokoi adwokatów

Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej jest zaniepokojona opisywanymi w mediach przypadkami inwigilacji dziennikarzy.

W uchwale przesłanej do Polskiej Agencji Prasowej członkowie Komisji podkreślają, że nie ma żadnej pewności, czy inwigilacja nie dotyczy również adwokatów. Komisja wezwała władze do zwiększenia kontroli sądowej nad działaniami służb specjalnych. Bez takiej kontroli sądowej, zdaniem członków Komisji, "iluzją stają się zasady takie jak: tajemnica adwokacka czy ochrona źródła informacji w dziennikarstwie" - napisano w uchwale. 

(RYD, PAP, 19.10.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.