Wydanie: PRESS 11-12/2023

Prawie jakby Jagiełło opowiedział o Grunwaldzie

Zawodowe wpadki zdarzają się wszystkim dziennikarzom. Ale tylko najlepsi chcą o nich opowiedzieć

Co poszło nie tak?

Grzegorz Dobiecki do dziś się łamie, czy dobrze zrobił, że 30 lat temu przekazał swój dziennikarski materiał francuskiej policji.

Joanna Solska nie może sobie darować, że polscy dziennikarze nie wyedukowali społeczeństwa z podstawowych reguł ekonomii.

Redaktor Jan Wróbel napisał w tytule „Hongkong” z błędem ortograficznym.

A Michel Viatteau wstydzi się, że kazał puścić kuriozalną wiadomość o tym, że lekarze przeszczepili… prostatę.

DROGA DO MANDELI (1)

Reporter Wojciech Jagielski przez kawał swojego dziennikarskiego życia marzył o wywiadzie z Nelsonem Mandelą. Opisał to w książce „Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli”.

„Nikt z Polski wcześniej nie przeprowadził wywiadu z Mandelą, owianym legendą więźniem, który z kamieniołomów przeniósł się do prezydenckiego pałacu. Skazany jako buntownik na dożywocie, pozornie pokonany, bezbronny i upokorzony, ostatecznie okazał się zwycięzcą i właśnie jego wybrano na przywódcę.

Zawsze byłem go ciekaw (…)”.

KAC PRZEBIŁ SZYBĘ

„Kilka milionów Polaków cierpi dziś na ogólne zatrucie alkoholem. O to, jak leczyć kaca, od stuleci toczą się nierozstrzygnięte spory” – prezenter zapowiada materiał noworocznego wydania „Wiadomości”.

Zamiast rad na kaca widzowie słyszą, o ile w 1994 roku Polacy zapłacą więcej za prąd, gaz i jak zdrożeje dolar.

„Przepraszamy państwa za pomyłkę realizacyjną” – prezenter próbuje wybrnąć z sytuacji.

Ponownie zapowiada materiał o leczeniu kaca. Ale na wizji ten sam filmik o podwyżkach. „Przepraszam bardzo państwa, znowu jest pomyłka realizacyjna” – powtarza prowadzący.

Stanisław Zasada

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.