Wydanie: PRESS 11-12/2023

To robota Sorosa

Syn amerykańskiego miliardera ma inne cele niż jego ojciec

George Soros, finansista, który trząsł potęgami gospodarczymi, multimiliarder i jeden z najbardziej znanych filantropów na świecie, w tym roku skończył 93 lata.

11 czerwca br. agencja Reuters poinformowała, że syn Sorosa – Alexander – przejmuje imperium, którego wartość jest szacowana na 25 mld dol. 38-letni Alexander doktorat z historii zrobił na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, publikował m.in. w „The New York Times”, „The Guardian” i „Politico”. Ma czworo rodzeństwa. Jest z wykształcenia historykiem. I jedynym członkiem rodziny zasiadającym w komitecie inwestycyjnym Soros Fund Management. W pierwszym wywiadzie dla „The Wall Street Journal” powiedział, że bardziej niż ojciec interesuje się polityką, a swoje poglądy określił jako centrolewicowe. Wyraził obawę, by Donald Trump nie wrócił do Białego Domu i zapowiedział, że fundacja Sorosów będzie się starać, by do tego nie doszło w wyborach w 2024 roku.

Krzysztof Boczek

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.