Temat: ESG

Wydanie: ESG 2023

ERGO HESTIA

PIERWSZY KROK NA ZAWODOWEJ ŚCIEŻCE

STUDENCI I ABSOLWENCI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI MAJĄ WYJĄTKOWĄ SZANSĘ ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE U DUŻYCH, CENIONYCH PRACODAWCÓW

Dla osób z niepełnosprawnościami znalezienie pracy odpowiadającej ich kwalifikacjom, możliwościom i oczekiwaniom wciąż jest wyzwaniem. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia, organizując płatne staże – szansę na zdobycie pierwszych zawodowych doświadczeń, ale też pokazanie się od najlepszej strony potencjalnemu pracodawcy.

Fundacja zainaugurowała projekt Sprawny staż w 2022 roku. Zaprosiła do niego cztery firmy – duże i cenione przedsiębiorstwa, którym bliska jest kultura organizacji włączającej, gdzie równość i różnorodność są wartościami wyznaczającymi kierunek biznesowego rozwoju. Dzięki temu możliwe było stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy młodymi, ambitnymi osobami z niepełnosprawnościami i społecznie odpowiedzialnym biznesem. Do pierwszej edycji programu, spośród zgłoszonych osób, zakwalifikowało się 13 kandydatów, z których prawie połowa otrzymała od zapraszającej firmy ofertę dalszej współpracy.

Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich z całej Polski, którzy mają nie więcej niż 30 lat. W tegorocznej edycji Sprawnego stażu chęć skorzystania z oferty już siedmiu firm wyraziło cztery razy więcej kandydatów niż rok wcześniej. Przedsiębiorstwa – ERGO Hestia, IKEA, Bayer, Siemens Healthineers, Accenture, Symfonia, Twinings – proponują im minimum trzymiesięczne (lipiec–wrzesień) staże w swoich siedzibach lub w trybie hybrydowym/zdalnym. Ci którzy musieliby czasowo zmienić miejsce zamieszkania, mogą dodatkowo liczyć na zwrot kosztów zakwaterowania. Oferta obejmuje staże m.in. w pionach analitycznym, prawnym, komunikacji, administracji, human resources. W czerwcu zakończył się proces wyłonienia stażystów, dla których przygotowano 20 miejsc.

Sprawny staż to nie tylko szansa dla ambitnych młodych ludzi z niepełnosprawnościami na zdobycie nowych kompetencji i doświadczenia, a nawet pracy. Udział w projekcie przynosi korzyści również firmom, które mogą sprawdzić, w jakim stopniu są przygotowane do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami pod względem warunków pracy (np. brak barier architektonicznych), ale przede wszystkim otwartości zespołu wobec różnorodności. Warto wspomnieć, że zatrudnienie stażysty poprzedzone jest przygotowaniem zespołu i firmy – najczęściej w formie warsztatu prowadzonego przez fundację.

EFEKT

20 MIEJSC STAŻOWYCH przygotowało siedem firm uczestniczących w tegorocznej edycji Sprawnego stażu

120 OSÓB z niepełnosprawnościami aplikowało do programu

Press

KONTAKT

Agnieszka Zborowska
menedżerka programu Sprawny staż
[email protected]

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.