Dział: PRASA

Dodano: Maj 08, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Igor Hrywna przyznał się do współpracy z SB i pozostaje w ”Gazecie Olsztyńskiej”

Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Olsztyńskiej" (Edytor) Igor Hrywna, który przyznał się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL, pozostanie na stanowisku.

- Poinformowanie czytelników było jego osobistą decyzją. Kierownictwo gazety nie zamierza zrywać z nim współpracy. Będzie nadal pracował w ”Gazecie Olsztyńskiej” na tym samym stanowisku - powiedział Adam Biały, dyrektor marketingu ”Gazety Olsztyńskiej”. Igor Hrywna w wyjaśnieniu zamieszczonym na łamach gazety tłumaczył, że był przekonany, iż można z SB prowadzić grę, nie szkodząc nikomu. Zobowiązanie do współpracy z SB podpisał w grudniu 1982 roku. Powiedział o tym osobie, z którą działał w podziemiu. W wyjaśnieniu przyznał też, że podpisując zobowiązanie, dokonał złego wyboru.

(PAP, DOK, 08.05.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.