Debaty studenckie "Polska. Co dalej?" w TVP Info od 26 października. Z różnych miast
Do tej pory program "Polska. Co dalej?" realizowano tylko w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (screen: Vod.tvp.pl)
W niedzielę 26 października TVP Info rozpocznie emisję nowego sezonu debat studenckich "Polska. Co dalej?".
TVP nie podaje jeszcze, kto poprowadzi program. Z nieoficjalnych informacji wynika, że grono gospodarzy prawdopodobnie będzie takie jak poprzednio, czyli znajdą się wśród nich Dominika Komarnicka z TVP Info, Kacper Zembrzucki (prowadził program TVP 2 "No... wiadomo") i student Igor Demianiuk.
Cykl debat będzie emitowany raz w miesiącu
Do tej pory program realizowano tylko w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Teraz będzie produkowany na zmianę – raz z SGH, a raz z innego miasta akademickiego.
Czytaj też: Oglądalność programu Sekielskiego w TVP Info. Najpopularniejszy odcinek z ministrem cyfryzacji
Cykl debat będzie emitowany raz w miesiącu w niedziele o 15.10. Z kolei w pozostałe niedziele miesiąca w tym paśmie można oglądać program publicystyczny "Młodzież kontra, czyli pod ostrzałem".
Program "Polska. Co dalej?" zadebiutował 24 listopada 2024 roku. Dyskutują w nim studenci i eksperci. Choć początkowo był przygotowywany przez TVP Info, to ostatecznie trafił do TVP 2 (w niedziele po 22), a jego realizację przejęła Agencja Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych TVP. Wiosną przeniesiono go do TVP 1 na poniedziałki po 22. Od początku nadawano go raz w miesiącu.
Z kolei TVP Info na razie nie rozpoczął emisji drugiego sezonu programu "Stan wyborczy" Andrzeja Stankiewicza, zastępcy redaktora naczelnego Onetu. Pozycję pierwotnie umieszczono w ofercie od września, ale obecnie nie ma jej w ramówce. Pierwszą serię nadawano wiosną.
Według Nielsen Media we wrześniu kanał miał średnio 1,67 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (spadek z 2,07 proc. we wrześniu 2024).
Czytaj też: Właściciel TVN odrzuca ofertę kupna od Paramount Skydance. Była za niska
(MNIE, 13.10.2025)










