Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Nowy Świat nadaje od czterech lat. Obecnie ma prawie 34 tys. patronów

Obchody urodzin radio rozpoczęło już 6 lipca w kawiarni w Rynku w Nowej Rudzie (fot. materiały prasowe)

Radio Nowy Świat świętuje czwartą rocznicę nadawania. Do tej pory stacji udało się zgromadzić prawie 34 tys. patronów, którzy miesięcznie wpłacają ponad 738 tys. zł.

Radio Nowy Świat ruszyło 10 lipca 2020 roku. W skład redakcji wchodzą byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia (np. Wojciech Mann), ale też osoby znane z telewizji i mediów (m.in. aktor Artur Barciś, piosenkarka Mery Spolsky). Radia można słuchać przez stronę internetową lub aplikacje.

Obchody urodzin radio rozpoczęło już 6 lipca w kawiarni w Rynku w Nowej Rudzie, która zmieniła nazwę na Kawiarnia Radia Nowy Świat. Nadano z niej m.in. "Koncert życzeń". W dniu urodzin, 10 lipca stacja miała specjalną ramówkę, a audycje realizowane były z Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czytaj też: Maksymilian Maszenda z byłej ekipy "Wiadomości" TVP idzie do Telewizji Republika

- Urodziny najlepiej obchodzi się w gronie najbliższych, przyjaciół, znajomych, z którymi lubimy spędzać czas. I tak było podczas czwartych urodzin Radia Nowy Świat. Nasi Patroni i Słuchacze po raz czwarty udowodnili, że jesteśmy dla nich ważni, a my ponownie przekonaliśmy się, że chcemy właśnie z Państwem świętować. Dziękujemy za Państwa obecność i dobre słowa zarówno od osób, których spotkaliśmy w Nowej Rudzie, jak i tych, którzy byli z nami w Kinotece. Po takim świętowaniu mogę powiedzieć, że chce nam się jeszcze bardziej i bardzo, bardzo dziękuję za Państwa obecność i wsparcie, a całemu zespołowi za wspaniałą pracę - mówi "Presserwisowi" Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat

W 2023 roku stacja zwiększyła przychody o 27,1 proc. - z 8,4 mln zł w 2022 roku do 10,7 mln zł w ub.r. Wpłaty z serwisu Patronite wzrosły o 13,4 proc., do 9,2 mln zł.

Koszty działalności operacyjnej Radia Nowy Świat były wyższe o 28,2 proc. i sięgnęły 10,3 mln zł. Wynagrodzenia pochłonęły 5,3 mln zł, czyli o 26,6 proc. więcej, niż rok wcześniej. Zatrudniano średnio 12 osób, trzy więcej, niż rok wcześniej. Radio Nowy Świat w 2023 roku wypracowało 252 tys. zł zysku netto, o 22,8 proc. mniej, niż w 2022 roku.

(MNIE, 11.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.