Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jesteś wydawcą prasowym?

Repropol rozpoczyna wypłaty opłat reprograficznych za 2023 r. Zachęca również do podpisania umów na zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi i prawami pokrewnymi.

Wypłaty z tytułu opłat reprograficznych

Kwoty, które zostały naliczone tytułom prasowym w ramach podziału opłaty reprograficznej za 2023 rok – są już opublikowane na stronie repropol.pl w zakładce Aktualności.

Stowarzyszenie Repropol przystąpiło do wypłaty tym wydawcom prasowym, którzy nadesłali do nas dane umożliwiające wystawienie dokumentów rozliczeniowych oraz dokonanie przelewu.

Jeśli nie nadesłałeś do nas Karty Informacyjnej Wydawcy z danymi wydawnictwa i jego tytułów prasowych publikowanych w 2023 roku – zrób to teraz. Umożliwisz nam, Twojej organizacji zbiorowego zarządzania – podział i wypłatę opłaty reprograficznej na podstawie art. 20 i 201 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1062 z późn. zm.). 

Umowy na prawa pokrewne

Doskonalimy i poszerzamy zakres naszej działalności. Można już zawrzeć z SDiW Repropol umowę o zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi a także prawami pokrewnymi (zgodnie z implementowaną aktualnie w Polsce Dyrektywą w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym (UE/2019/790). Zainteresowanych prosimy o kontakt: [email protected].

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców Repropol

(05.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.