Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 25, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple rozmawia z Meta o połączeniu sztucznych inteligencji. Zmiany na rynku?

Według prognoz Apple będzie rozmawiać o przyszłych partnerstwach także z innymi firmami (screen: Wsj.com)

Firma Meta Platforms omawiała integrację swojego generatywnego modelu sztucznej inteligencji z modelem Apple przeznaczonym dla iPhone'ów – podał "The Wall Street Journal". Ruch ten może doprowadzić do zmian na rynku i stanowić poważne zagrożenie dla rywali.

Apple i Meta Platforms badają sposoby integracji swoich technologii. Szczegóły rozmów, w tym zakres integracji i potencjalny harmonogram wdrożenia, nie zostały ujawnione. Eksperci zwracają uwagę, że partnerstwo to może sygnalizować znaczący krok w kierunku bardziej zaawansowanych funkcji sztucznej inteligencji w elektronice użytkowej i sprzyjać bliższym relacjom między dwoma gigantami technologicznymi. Jak donosi "WSJ", rozmowy nie zostały na razie zakończone.

Czytaj też: Meta wstrzymuje wprowadzanie modeli AI w Europie. "Jesteśmy rozczarowani"

Według prognoz Apple będzie rozmawiać o przyszłych partnerstwach także z innymi firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją w różnych regionach świata. 

"WSJ" ogłosił, że start-up AI, Anthropic, również prowadzi rozmowy z Apple w sprawie wprowadzenia swojej generatywnej sztucznej inteligencji do Apple Intelligence.

Apple w czerwcu poinformował, że zintegruje nową technologię Apple Intelligence ze swoim pakietem aplikacji, w tym Siri i wprowadzi ChatGPT na swoje urządzenia.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja nie budzi zaufania odbiorców treści informacyjnych

(MAC, 25.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.