Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 20-osobowa ekipa TVN Warner Bros. Discovery jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

- Dostęp do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będzie bezprecedensowy - zapowiada Maciej Słomczyński (fot. materiały prasowe)

Ponad 20 osób z Polski wysyła TVN Warner Bros. Discovery do obsługi Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które rozpoczynają się 26 lipca. Na platformie streamingowej Max dostępne będzie 1,8 tys. godzin transmisji z polskim komentarzem.

- Dostęp do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będzie bezprecedensowy. Jeszcze nigdy w Polsce nie było tak szerokiej oferty dla widzów - mówi "Presserwisowi" Maciej Słomczyński, production & olympic games director w Eurosporcie. - W szczytowych momentach w tym samym czasie rozgrywać się będzie po 30 wydarzeń na różnych arenach i pracować będzie nawet 15 naszych zespołów komentatorskich - wymienia.

W ponad 20-osobowej ekipie z Polski w Paryżu będą m.in. Michał Korościel, Paweł Kuwik, Justyna Kostyra, Sebastian Szczęsny, Piotr Karpiński i Kacper Merk. - Mamy wynajęty dach hotelu obok Łuku Triumfalnego z widokiem na wszystkie strony Paryża. Tam będą studia międzynarodowe, ale również: polskie, szwedzkie, niemieckie, francuskie i włoskie - opowiada Słomczyński.

- Na platformie streamingowej Max planujemy 3,8 tys. godzin transmisji zawodów sportowych, z czego przynajmniej 1,8 tys. po polsku, w tym część z Paryża, jak siatkówka czy lekkoatletyka - zapowiada Maciej Słomczyński. Po polsku komentowane będą m.in. mecze tenisa rozgrywane na korcie centralnym, w całości turnieje koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki, a także golf, surfing i sporty gimnastyczne (gimnastyka artystyczna, skoki do wody, pływanie synchroniczne). 

Na czas igrzysk Eurosport uruchomi siedem dodatkowych kanałów w jakości HD i jeden w 4K. Zaoferują je swoim klientom m.in. Play i Vectra.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu potrwają do 11 sierpnia.  

(KOZ, 21.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.