Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora jest już jedynym udziałowcem Eurozetu

Agora za 49 proc. udziałów w Eurozecie zapłaciła 38,75 mln euro (fot. materiały prasowe)

Agora od czwartku jest już jedynym udziałowcem Eurozetu, nadawcy m.in. Radia Zet.

W raporcie bieżącym Agora poinformowała, że w czwartek na rachunek bankowy SFS Venturs wpłynęło 38,75 mln euro, stanowiące cenę sprzedaży 49 proc. udziałów w Eurozecie. Umowę ich nabycia spółka podpisała w piątek 14 czerwca. 

W związku ze sprzedażą udziałów z zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnowała - wskazana przez SFS Ventures - Joanna Różycka-Iwan, chief investment officer Media Development Investment Fund.

Agora najpierw - w lutym 2019 roku - została mniejszościowym wspólnikiem (40 proc. udziałów). Następnie chciała kupić od SFS Ventures pozostałe 60 proc. udziałów, ale transakcję zablokował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co spółka zaskarżyła do sądu.

Pod koniec lutego 2023 roku dzięki prawomocnej decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który podtrzymał bezwarunkową zgodę na realizację tej transakcji, Agora dokupiła kolejnych 11 proc. udziałów i przejęła kontrolę nad Eurozetem. Wtedy też zmieniono zarząd spółki i zaoferowano wspólną ofertę handlową Grupy Eurozet, czyli połączonych Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.

Portfolio Grupy Eurozet tworzą ogólnopolskie Radio Zet, ponadregionalne Tok FM, Antyradio i Chillizet oraz sieci lokalnych stacji Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio i Meloradio.

Spółka Eurozet od końca lutego 2023 roku do grudnia 2023 roku uzyskała 213,4 mln zł przychodów i 29,6 mln zł zysku netto.

(KOZ, 21.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.