Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SkyShowtime zrealizuje serial na podstawie powieści Mroza. Gierszał w roli głównej

"Langer" to sześcioodcinkowy thriller, w którym widzowie zobaczą Jakuba Gierszała w roli tytułowego Piotra Langera (fot. PAP/Marcin Obara)

Platforma SkyShowtime szykuje kolejną polską produkcję - serial "Langer" na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że adaptację planował Player, należący do Warner Bros. Discovery.

Książka "Langer" to spin off serii o prawniczce Joannie Chyłce, którą ekranizował Player. Serwis zamierzał również zrealizować "Langera", ale ostatecznie do tego nie doszło. Produkcję "Chyłki" zakończono po piątym sezonie, bo z grania w serialu zrezygnowała Magdalena Cielecka, odtwórczyni głównej roli.

"Langer" to sześcioodcinkowy thriller, w którym widzowie zobaczą Jakuba Gierszała w roli tytułowego Piotra Langera - młodego biznesmena, który po tragicznie zmarłym ojcu odziedziczył holding finansowy. W czasie wolnym od pracy Langer jest nieuchwytnym seryjnym mordercą, którego od lat bezskutecznie ścigają prokuratorzy.

Producentką serialu jest Violetta Furmaniuk-Zaorska, a reżyserem Łukasz Palkowski. Oboje pracowali przy "Chyłce" dla Playera.

"Langer" to drugi lokalny projekt ogłoszony przez platformę w Polsce w ostatnich miesiącach. Wcześniej zapowiedziano realizację serialu "Śleboda", do którego zdjęcia ruszyły w kwietniu. W rolach głównych wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.

SkyShowtime ruszył w Polsce 14 lutego 2023 roku. Jest to wspólne przedsięwzięcie Comcastu i Paramount Global.

(KOZ, 08.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.