Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oglądalność finału Ligi Mistrzów UEFA w Polsacie. Jacek Kurski zdążył skrytykować TVP

W sobotę Polsat pożegnał się z piłkarską Ligą Mistrzów UEFA (screen: YouTube/Polsat)

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA, w którym Real Madryt wygrał z Borussią Dortmund, w Polsacie i Polsat Sport 1 oglądało średnio 1,88 mln widzów. To mniej niż przed rokiem, gdy finał był transmitowany także w Telewizji Polskiej. Za brak transmisji meczu finałowego w TVP nowe władze zdążył już skrytykować Jacek Kurski, choć manipulując przy tym faktami.

Mecz odbył się w sobotę 1 czerwca. W głównym Polsacie transmisja (od 20.45 do 23.19) miała średnio 1,38 mln widzów przy udziałach w rynku 13,14 proc. w grupie ogólnej 4+, 19,16 proc. w komercyjnej 16-49 oraz 16,39 proc. w komercyjnej 16-59.

Czytaj też: Błyskawiczny proces Daniela Obajtka z Onetem. Wczoraj był pozew, dziś może być wyrok

Dodatkowo w Polsat Sport 1 mecz śledziło średnio 509 tys. widzów (odpowiednio 4,86 proc., 6,68 proc. i 5,7 proc.).

Mecz pokazywał też Polsat Sport Premium 1, ale nie jest on monitorowany przez Nielsen Media.

Rok temu, 10 czerwca, spotkanie finałowe pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan najwięcej widzów miało w TVP 2 – średnio 1,24 mln. W Polsacie mecz śledziło 1,19 mln osób, a w TVP Sport – 65 tys. Łącznie dało to ok. 2,5 mln widzów.

Od najbliższego sezonu prawa do Ligi Mistrzów UEFA będzie mieć Canal+ Polska.

Czytaj też: Ministerstwo będzie musiało wyznaczyć mediatora w sporze zbiorowym w Bauerze

Po raz pierwszy od dłuższego czasu finału Ligi Mistrzów nie transmitowała TVP, co zdążył już wytknąć nowym władzom telewizji publicznej Jacek Kurski. Jego wpis na platformie X został opatrzony komentarzem czytelników o tym, że polityk manipuluje swoim przekazem – za brak praw do transmisji Ligi Mistrzów przez TVP odpowiada bowiem zarząd prezesa Mateusza Matyszkowicza, o czym informowaliśmy tutaj. Decyzje w tej sprawie zapadły jeszcze we wrześniu 2023 roku, czyli za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Dane: Nielsen Media.

Czytaj też: Dzienniki Polska Press świętują rocznicę wyborów z 4 czerwca. Specjalne okładki

(MNIE, HAD, 05.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.