Dział: INTERNET

Dodano: Maj 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Szpakowski w Kanale Zero poprowadzi program "Robiłem ten mecz"

Kanał Zero powitał Dariusza Szpakowskiego na X, a potem wiadomość o współpracy ogłoszono podczas programu na żywo (screen: Twitter.com/OficjalneZero)

Dariusz Szpakowski dołącza do grona stałych współpracowników Kanału Zero. Komentator piłkarski, który dla TVP będzie relacjonować zbliżające się Mistrzostwa Europy w Niemczech, poprowadzi format "Robiłem ten mecz".

O zawarciu porozumienia Kanał Zero poinformował na platformie X, awizując rozpoczęcie spotkania z komentatorem, które w środowy wieczór w kanale YouTube poprowadził Przemysław Rudzki. W trakcie programu ogłoszono, że Szpakowski zwiąże się z Kanałem Zero na dłużej.

W pierwszym odcinku nowego programu opowie o meczu Polska-Francja z 1982 roku rozegranym w Alicante, decydującym o trzecim miejscu Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Szpakowski do tej pory pojawiał się co poniedziałek w roli gościa w programie też prowadzonym przez Rudzkiego, komentującym piłkarskie wydarzenia z weekendu "Zero Zero". W nowym formacie także mają występować razem.

Co interesujące, niedawno o współpracy z Dariuszem Szpakowskim dla Kanału Sportowego mówił występujący z nim w reklamach Mateusz Borek, ale o tych planach ucichło. 

Dariusz Szpakowski z rolą komentatora żegnał się finałem MŚ w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją w grudniu 2022 roku. Okazało się jednak, że żegnał się tylko z MŚ, natomiast w sprawozdawaniu miał jedynie przerwę. W marcu br. zrelacjonował barażowy mecz Polaków z Walią, którym wywalczyli awans do ME.

Podczas Euro w Niemczech, w parze z Grzegorzem Mielcarskim, Szpakowski na pewno skomentuje grupowe spotkanie biało-czerwonych z Austrią (18 czerwca, godz. 18). Duet ma zasiąść przy mikrofonach także podczas wieńczącego turniej 14 lipca finału. Przed rozpoczęciem imprezy Szpakowski ma pojawiać się w programie piłkarskim TVP "Mecz - teleturniej piłkarski".

Dariusz Szpakowski 15 maja skończył 73 lata. Od 1976 roku dla Polskiego Radia, a później dla Telewizji Polskiej relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów. W latach 1978-2022 skomentował ponad sto meczów w ramach dwunastu turniejów finałowych piłkarskich Mistrzostw Świata.

(MAC, 24.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.