Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 bez zespołu projektów specjalnych, a Wojciech Bojanowski bez stanowiska

Zespół projektów specjalnych, którym kierował Wojciech Bojanowski, liczył łącznie cztery osoby (fot. materiały prasowe)

Wojciech Bojanowski nie jest już szefem zespołu projektów specjalnych TVN 24 - dowiedział się "Presserwis". Sam zespół został rozwiązany. Wobec Bojanowskiego prowadzone były postępowania działu compliance Warner Bros. Discovery w Polsce.

- Ten pomysł przekuwamy w coś innego - mówi "Presserwisowi" Wojciech Bojanowski pytany, czemu przestaje kierować tym zespołem. - Pracuję nad reportażem o odpadach od dłuższego czasu - informuje.

Zespół projektów specjalnych - obok Wojciecha Bojanowskiego - tworzyli również reporterzy Olga Orzechowska i Filip Folczak oraz producent Marcin Piankowski. Orzechowska i Folczak odeszli z niego już w zeszłym roku - Orzechowska pracuje dziś w "Czarno na białym", a Folczak - w Tvn24.pl. Do portalu przechodzi również Piankowski.

Dziennikarze zespołu projektów specjalnych mogli zajmować się tematami dłużej niż np. w "Czarno na białym". Przykładowo reportaż "Wody czerwone" Orzechowskiej, Folczaka i Bojanowskiego z lipca 2023 roku (nominowany do Grand Press 2023) powstawał ponad dwa lata. 

Według ustaleń "Presserwisu" wobec Wojciecha Bojanowskiego prowadzone były postępowania działu compliance. Biuro prasowe Warner Bros. Discovery nie odniosło się do naszych pytań w tej sprawie. 

Wojciech Bojanowski szefem zespołu projektów specjalnych TVN 24 został w 2020 roku. Z TVN związany jest od 2007 roku. Zaczynał w Tvn24.pl, później przygotowywał materiały dla programów "Czarno na białym" i "Polska i Świat" TVN 24 oraz reportaże dla "Superwizjera" TVN. W 2015 roku dołączył do zespołu "Faktów".

Relacjonował m.in. kijowski Euromajdan, kryzys migracyjny w Europie, akcję ratunkową w tajlandzkiej jaskini Tham Luang, trzęsienie ziemi we Włoszech czy rosyjską agresję na Ukrainę. Jest autorem takich reportaży, jak "Śmierć w komisariacie" o sprawie Igora Stachowiaka i "Niech toną" o dramacie migrantów próbujących dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne. W 2017 roku otrzymał tytuł Dziennikarza Roku.

(KOZ, 14.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.