Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat wraca do kabaretów, pokaże "Rybnicką Jesień Kabaretową". Jej emisję wstrzymano w zeszłym roku

Z kolei 26 maja Polsat nada "Tak było - 20 lat Sopockiego Hitu Kabaretowego". Będzie to program złożony ze skeczy kabaretowych nagranych w ubiegłych latach w Operze Leśnej (screen: YouTube/Polsat)

Polsat pokaże "Rybnicką Jesień Kabaretową 2023". To jeden z programów, których emisję wstrzymano jesienią zeszłego roku.

Premierę zaplanowano na najbliższą niedzielę na godz. 22.25. Program potrwa dwie godziny. Będzie to pierwsza emisja kabaretów w Polsacie od jesieni 2023.

Program nie będzie jednak zawierał występu jednego z kabaretów - Kabaretu Młodych Panów, który w zeszłym roku nie wyraził zgody na utrwalenie go przez Telewizję Polsat. - Po tym, jak władze Polsatu ocenzurowały i wstrzymały emisję programu "Młodzi i moralni", zrywamy z tą stacją wszelkie kontakty - mówił wtedy "Presserwisowi" Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Czytaj też: Abonament rtv bez zmian. KRRiT utrzyma opłaty za abonament rtv na obecnym poziomie 

W październiku Polsat zawiesił bowiem emisję "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni" i innych cykli kabaretowych, nie podając powodów takiej decyzji. Kabareciarze wiązali to z sytuacją polityczną. - Chyba są tam jakieś deale z odchodzącą władzą, o których nie mamy pojęcia - mówił jesienią "Presserwisowi" Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Ponadto już przed wyborami Polsat usunął z internetu swoje kabaretowe archiwum z ostatnich miesięcy, tłumacząc to wykorzystywaniem programów stacji w kampanii.

- Kabarety są czułym, rozedrganym projektem. Nienawidzą, jak ktoś nie chce im czegoś pokazać albo mówi, że jest za ostre, bo czasami jest za ostre - mówił nam na początku lutego Edward Miszczak, dyrektor programowy Telewizji Polsat. - Żałuję, że tak się stało, ale pewnie musiało się stać. Przyjęliśmy ich, jak odeszli z telewizji publicznej. Od nas odejdą pewnie do telewizji publicznej, może wrócą. My jesteśmy otwarci na ich powrót - dodawał.

Po kilku miesiącach od zdjęcia programów z anteny Polsat przeprosił kabareciarzy. "W Polsacie jest nowy prezes (Piotr Żak - przyp. red.), który zaprosił nas na spotkanie. Padło magiczne słowo przepraszam. Padło zaproszenie z powrotem do odnowionej telewizji, która nie powtórzy minionych błędów" - mówił w drugiej połowie marca w Kanale Zero Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Mimo to na razie kabarety nie powrócą do Polsatu w programie na żywo. Wystąpią za to 1 czerwca na festiwalu w Opolu w TVP.

Z kolei Polsat 26 maja nada "Tak było - 20 lat Sopockiego Hitu Kabaretowego". Będzie to program złożony ze skeczy kabaretowych nagranych w ubiegłych latach w Operze Leśnej.

(MNIE, 14.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.