Dział: KINO

Dodano: Maj 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. zrealizuje kolejną serię "Władcy pierścieni". W 2026 roku w kinach "Polowanie na Golluma"

W roli złośliwego stworka znów Andy Serkis, który tym razem ma także film wyreżyserować (screen: YouTube/Movieclips)

David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery poinformował, że wytwórnia filmowa koncernu od 2026 roku zacznie wprowadzać do kin kolejną serię filmów na podstawie książek J.R.R. Tolkiena. Pierwszy pod roboczym tytułem: "Władca pierścieni: Polowanie na Golluma" zostanie wyreżyserowany (i zagrany) przez Andy'ego Serkisa. W roli jednego z producentów reżyser poprzednich części Peter Jackson.

Umowa twórców ze studiem Warner Bros. opiewa na razie na dwa filmy z cyklu. Oprócz Jacksona, producentkami będą także Fran Walsh i Philippa Boyens. Projekt znajduje się obecnie na wczesnym etapie opracowywania scenariusza. Tytułową rolę ma zagrać Andy Serkis, który odtwarzał tę postać także w poprzednich częściach.

Warner Bros. po raz pierwszy ogłosiło w lutym 2023 r., że nowo mianowani liderzy studia Mike De Luca i Pam Abdy wynegocjowali umowę na nakręcenie "kilku” filmów na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena. Projekty zostaną opracowane przez wytwórnię WB New Line Cinema. Freemode, oddział Embracer Group, zawarł umowę dotyczącą praw adaptacyjnych do książek, w tym "Władcy Pierścieni” i "Hobbit”, w ramach przedsięwzięcia o nazwie Middle-earth Enterprises.

Zobacz także: Świrski znów sekuje TVN - nie chce się zająć koncesją TVN Style. Wygasa za 3 miesiące

W latach 2012-2014 Jackson nakręcił trylogię Hobbita. Natomiast poprzednia trylogia - "Władca pierścieni" - została stworzona w latach 2001-2003. Ostatnia z jej części - "Powrót króla" - otrzymała aż 11 Oscarów, co jest rekordem w historii tej nagrody (tylko dwa filmy uzyskały tyle samo - "Ben Hur" w 1959 r. oraz "Titanic" w 1997). W roku 2022 na platformę Amazon Prime Video trafił serial "Władca pierścieni: Pierścienie władzy".

(MAC, 10.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.