Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hugh Grant zawarł ugodę z wydawcą "The Sun"

Hugh Grant obawiał się, że w przypadku procesu może się okazać, iż to on musi pokryć koszty (fot. Wikimedia Commons/Kurt Kulac)

Hugh Grant poinformował na platformie X, że przystał na ugodę z News Group Newspapers, wydawcą tabloidu "The Sun". Aktor pozwał wydawcę w ubiegłym roku o nielegalne gromadzenie informacji na jego temat na podstawie podsłuchów w jego telefonie oraz o włamanie do mieszkania w Londynie.

"Jak to bywa w przypadku niewinnych ludzi, oferują mi ogromną sumę, aby utrzymać tę sprawę poza sądem" - napisał Grant. Zaznaczył, że "nie zamierza" przyjąć pieniędzy oraz że chciałby, aby wszystkie stawiane przez niego zarzuty "zostały zweryfikowane w sądzie". "Jednak zgodnie z przepisami dotyczącymi postępowania cywilnego, jeśli dojdzie do procesu, a sąd przyzna mi odszkodowanie niższe nawet o pens od oferty ugody, będę musiał pokryć koszty prawne obu stron" - stwierdził. Grant zaznaczył, że "prawnicy Ruperta Murdocha są bardzo kosztowni". "Zatem nawet jeśli każdy zarzut zostanie udowodniony w sądzie, nadal będę ponosił odpowiedzialność za koszty rzędu 10 milionów funtów" - dodał.

Czytaj też: Naziemny Puls 2 pokaże reality show na licencji TVP

W 2011 roku nieznani sprawcy wyłamali drzwi do jego londyńskiego mieszkania. Podczas włamania niczego jednak nie skradziono. Następnego dnia w "The Sun" pojawił się natomiast artykuł "szczegółowo opisujący wnętrze mieszkania". Dopiero niedawno aktor wszedł w posiadanie informacji potwierdzających, że do włamania doszło z inspiracji angielskiego dziennika.

"The Guardian" zacytował aktora, który jest w grupie znanych osób, takich jak książę Harry czy Elton John toczących walki prawne z brytyjskimi gazetami. - Moje roszczenie dotyczy bezprawnych czynów popełnionych przez "The Sun", w tym zlecenia włamań na teren prywatny w celu uzyskania prywatnych informacji poprzez założenie tam podsłuchu, podsłuch telefonu stacjonarnego oraz włamywanie się do telefonu komórkowego. A także wykorzystanie prywatnych detektywów do wykonania tych i innych nielegalnych czynów - miał mówić Grant rok temu przed sądem.

(MAC, 18.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.