Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Tomasz Świderek, wybitny dziennikarz gospodarczy. Miał 62 lata

Tomasz Świderek specjalizował się w technologiach telekomunikacyjnych (fot. archiwum prywatne)

Nie żyje Tomasz Świderek, jeden z najlepszych dziennikarzy w Polsce specjalizujących się w branży telekomunikacyjnej. Był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" oraz współpracownikiem WysokieNapięcie.pl i Green-News.pl. Miał 62 lata.

Tomasz Świderek był specjalistą w dziedzinie pisania o telekomunikacji i technologiach. W okresie rozwoju sieci telekomunikacyjnych w Polsce był jednym z najpewniejszych źródeł informacji o nowościach i rynkowych trendach.

Pracę w "DGP" stracił w atmosferze skandalu na początku 2010 roku po jego publikacjach na temat nieistniejącej już Telekomunikacji Polskiej. Szefowie gazety zarzucili mu, że "zatracił obiektywizm w działalności publicystycznej". Jak pisał wówczas Press.pl, jego koledzy byli przeświadczeni, że zwolniono go, by bronić budżetów reklamowych z TP SA. Ostatecznie Infor Biznes zawarł z dziennikarzem ugodę, a Świderek trafił do "Rzeczpospolitej". Potem współpracował z portalami WysokieNapięcie.pl czy Green-News.pl.

Informację o jego śmierci podali dziennikarze z portalu Telko.in. Zmarł w wieku 62 lat.

(PAR, 17.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.