Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Arkadiusz Osiak, założyciel Money.pl. "Czuł internet jak mało kto w Polsce"

Arkadiusz Osiak wycofał się z Money.pl w 2014 roku po przejęciu firmy przez Wirtualną Polskę (screen: Łukasz Kijek/Twitter)

Zmarł Arkadiusz Osiak, założyciel i wieloletni prezes Money.pl. "Skromny człowiek z odważną wizją" – zatytułowała pożegnalny tekst redakcja serwisu.

O śmierci Arkadiusza Osiaka poinformowała we wtorek wieczorem redakcja Money.pl: „(…) żegnaj, Arku – dziękujemy Ci, że założyłeś Money.pl i stworzyłeś markę, której wszyscy możemy być częścią. Dedykujemy Ci swoją pracę i sukcesy, których bez Ciebie nigdy by nie było”.

Redakcja przypomniała, że Osiak na pomysł założenia internetowego serwisu ekonomicznego wpadł w 1997 roku – w wieku zaledwie 22 lat. Trzy lata później wraz ze wspólnikiem i żoną Anną założył spółkę Money.pl. Chociaż na początku serwis miał problemy finansowe, to Osiak się nie poddawał i sprofesjonalizował swój biznes. Wycofał się z Money.pl w 2014 roku po przejęciu go przez Wirtualną Polskę.

"Bez garnituru, bez rozgłosu, ale z dużą nonszalancją i luzem student Politechniki Wrocławskiej Arek Osiak ponad dwadzieścia pięć lat temu zbudował we Wrocławiu największe polskie medium biznesowe. Osiak, bo tak o nim wszyscy mówiliśmy, »czuł« internet jak mało kto w Polsce i jako jeden z pierwszych w polskiej sieci postawił na SEO. Wierzył, że to, co robi, przyniesie mu sukces i dążył do niego konsekwentnie. Miał też niesamowitą zdolność przyciągania do siebie niezwykłych ludzi, którzy razem z nim budowali jego firmę, markę, moneyową rodzinę" – wspomina Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl w latach 2004-2015.

"Arek miał duży talent managerski – zbudował zespół, który doskonale ze sobą współpracował. Dla niego ważna była przejrzystość, zaufanie i zdrowe zasady. Stawiał sobie wysokie cele. Wiele mu zawdzięczam, bo to właśnie na jego zaproszenie w 2007 roku dołączyłem do Money.pl" – wspomina cytowany w tekście pożegnalnym Aleksander Kusz, obecnie VP Wirtualnej Polski Holding.

(MZD, 10.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.