Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora postawi na AI? Luiza Pawela-Wargocka obejmuje nowe stanowisko w firmie

Luiza Pawela-Wargocka od ponad 20 lat związana jest z zaawansowaną analityką danych. W Agorze od 2014 roku odpowiada za rozwój technologii i usług Big Data (fot. materiały prasowe)

Luiza Pawela-Wargocka z początkiem kwietnia objęła nowo utworzone stanowisko w Agorze – chief data & AI officer.

Luiza Pawela-Wargocka, która wcześniej kierowała działem Big Data, będzie odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie strategii danych oraz sztucznej inteligencji. Będzie również dbała o przechowywanie i przetwarzanie danych zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony i jakości danych.

Agora: "Sztuczna inteligencja ma coraz więcej zastosowań"

Jak czytamy w komunikacie, jej głównym zadaniem będzie współpraca z zespołami w całej Grupie Agora w celu identyfikacji kluczowych obszarów, w których dane i sztuczna inteligencja mogą przyczynić się do poprawy efektywności i wyników. Będzie promowała innowacyjne rozwiązania oparte na analizie danych i sztucznej inteligencji, szczególnie zwracając uwagę na aspekty synergii oraz współpracy pomiędzy spółkami Grupy.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja pilnuje komentarzy na Moja-ostroleka.pl. Zainteresowanie Agory i WP

„Sztuczna inteligencja ma coraz więcej zastosowań w różnych obszarach, również w branży mediowej, w której efektywne tworzenie i zarządzanie treściami jest niezbędne do podtrzymywania pozycji marek i tworzenia przewagi konkurencyjnej” – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Grabowski, członek zarządu Agory odpowiedzialny za obszar technologii.

Luiza Pawela-Wargocka od ponad 20 lat związana jest z zaawansowaną analityką danych. W Agorze od 2014 roku odpowiada za rozwój technologii i usług Big Data, w tym system gromadzenia danych behawioralnych użytkowników serwisów internetowych, system tagowania i kategoryzacji treści (NLP), system profilowania użytkowników oraz system rekomendacji treści. Pracę zawodową rozpoczynała jako pracowniczka naukowa w Katedrze Zastosowań Matematyki Instytutu Ekonomii KUL.

Czytaj też: Dziennikarze w wyborach zwykle bez sukcesu. Jest też klęska: Lipski tylko 23 głosy

(MZD, 13.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.