Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś pełna mobilizacja i gwiazdy. Telewizje i radia przygotowały wieczory wyborcze

Dla Polsatu, TVP i TVN sondaż wyborczy przygotuje Ipsos (fot. Pixabay.com)

Stacje radiowe i telewizyjne przygotowały na niedzielę programy poświęcone pierwszej turze wyborów samorządowych. Będą w nich prezentowane i omawiane wyniki badania exit poll.

Dla Polsatu, TVP i TVN sondaż wyborczy przygotuje Ipsos. Badanie odbędzie się przed 970 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy firmy Ipsos poproszą osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania. Będą one zawierać informacje o: procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta w sześciu miastach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Rzeszów).

Polsat

Polsat News, Wydarzenia 24 i Polsat News Polityka pokażą wieczór wyborczy pt. "Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024". W kanałach informacyjnych Polsatu ruszy już o 20.

Gospodarzami wieczoru będą Piotr Witwicki, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat i dziennikarka stacji Katarzyna Zdanowicz. Rozmowy z gośćmi będzie przeprowadzał Bogdan Rymanowski. Z kolei Mateusz Białkowski będzie prezentował opinie z mediów społecznościowych, a Igor Sokołowski analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą.

TVP

W TVP Info "Samorządowy wieczór wyborczy 2024" ruszy o 19.50, a w TVP 1 - o 20.55. Gospodarzami będą Joanna Dunikowska-Paź i Marek Czyż. Gośćmi programu będą m.in. byli prezydenci - Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. W gronie ekspertów znajdą się także publicyści oraz politolodzy.

TVN 24 (nie będzie emisji w głównym TVN)

Program "Czas decyzji" wystartuje o 20. Gospodarzem wieczoru będzie Grzegorz Kajdanowicz. Z kolei Mateusz Walczak w wirtualnym studiu będzie opowiadał o szczegółach wyborów - o tym kto i jak głosował i gdzie jest największa frekwencja. Dagmara Kaczmarek-Szałkow będzie miała wejścia informacyjne, w których zaprezentuje wypowiedzi polityków.

Rozmowy z gośćmi przeprowadzi Grzegorz Kajdanowicz, a specjalne wydania będą miały "Kropka nad i" Moniki Olejnik oraz "Kawa na ławę" Konrada Piaseckiego. Z kolei Piotr Kraśko, Radomir Wit i Agata Adamek będą komentowali pierwsze reakcje, wrażenia i opinie w programie "W kuluarach". Około północy Anna Jędrzejowska poprowadzi wyborcze wydanie "Faktów".

Wieczory wyborcze szykują też m.in. TV Republika, łódzka Telewizja Toya i poznańska Telewizja WTK. Badanie na zlecenie Telewizji WTK zrealizuje OGB - Ogólnopolska Grupa Badawcza.

RMF FM i Radio RMF24

Na antenie RMF FM i Radia RMF24 od 20 Tomasz Staniszewski poprowadzi specjalne, wydłużone wydania "Faktów" oraz dodatkowe wydanie o 21.30. Reporterzy będą w sztabach wyborczych kandydatów na prezydentów Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Katowic i Olsztyna oraz w siedzibie PKW.

"Wieczór Wyborczy" w Radiu RMF24, z kolejnymi relacjami reporterów oraz rozmowami z politykami i ekspertami, rozpocznie się o 21. Wyniki skomentują goście Tomasza Terlikowskiego: Jacek Karnowski, poseł KO i były prezydent Sopotu; Paweł Jabłoński, poseł PiS i były wiceminister spraw zagranicznych; Marcin Duma, socjolog i prezes pracowni sondażowej IBRiS oraz dr hab. Sławomir Sowiński, politolog z UKSW.

Radio Zet

W Radiu Zet wieczór wyborczy od 20.50 do 22 poprowadzi Beata Lubecka, a w studiu gościć będzie ekspertów. W programie pojawią się relacje ze sztabów wyborczych w dużych miastach. Serwisy informacyjne nadawane będą co 15 minut.

W poniedziałek Bogdan Rymanowski przeprowadzi trzy rozmowy. "Gość Radia Zet" zostanie nadany nie tylko o 8.02, ale także o 7.02 i 9.02.

Tok FM

W radiu Tok FM wieczór wyborczy ruszy o 21, a jego gospodynią będzie Anna Piekutowska. Przewidziane są relacje ze sztabów wyborczych, analizy ekspertów i przemówienia polityków. Po 23 głos zostanie oddany słuchaczom, którzy będą komentować zakończone wybory.

Pierwsze poranne komentarze do wyborów samorządowych pojawią się po 5 rano w audycji Wojciecha Muzala "Pierwszy Program". O 7 swój "Poranek" rozpocznie Dominika Wielowieyska. W programie usłyszeć będzie można zarówno zwycięzców wyścigów prezydenckich, jak i tych kandydatów, których czekać będzie jeszcze druga tura wyborów oraz dziennikarzy mediów regionalnych i lokalnych. W powyborczym wydaniu "Magazynu "EKG" Maciej Głogowski zaprosi na rozmowę o finansach samorządów. Od 10 Wielowieyska poprowadzi wydanie specjalne "Wyborów w Toku" - dziennikarka porozmawia  z parlamentarzystkami.

Polskie Radio

W Polskim Radiu wspólny wieczór szykują radiowa Jedynka, Trójka i Polskie Radio 24. Specjalną audycję - emitowaną między 20.45 a 23 - z Programu I prowadzić będą Jacek Czarnecki i Karol Surówka, z Programu III - Renata Grochal, a z Polskiego Radia 24 - Krzysztof Grzybowski. Przewidziano łączenia z reporterami z regionalnych rozgłośni publicznych. Wyniki skomentują zaproszeni do studia goście.

(MNIE, KOZ, 07.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.