Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje prof. Stanisław Michalczyk, medioznawca z Uniwersytetu Śląskiego

Prof. Stanisław Michalczyk zmarł w wieku 67 lat, był wychowawcą kilku pokoleń dziennikarzy (fot. Uniwersytet Śląski)

W wieku 67 lat zmarł prof. Stanisław Michalczyk. Był politologiem i medioznawcą z Uniwersytetu Śląskiego.

Stanisław Michalczyk przez lata wykładał w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego. Tytuł profesorski uzyskał w 2012 roku. Był wychowawcą kilku pokoleń polskich dziennikarzy.

Jak informuje Uniwersytet Śląski, Michalczyk w 1987 roku obronił pracę doktorską "Rola tygodników miejskich i miejsko-mikroregionalnych śląskiego regionu prasowo-wydawniczego w lokalnej komunikacji społecznej". W kwietniu 2001 roku habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej "Media lokalne w systemie komunikowania. Współczesne tendencje i uwarunkowania rozwojowe".

Był też autorem kilkunastu publikacji naukowych, w tym m.in. takich, jak: "Teoria komunikowania masowego", "Komunikowanie polityczne" oraz "Aktorzy i instytucje komunikowania politycznego: systematyka problematyki".

(PAR, 05.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.