Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Stanisława Ryster, prowadząca "Wielką grę" w TVP. Zmarła w wieku 82 lat

Stanisława Ryster prowadziła teleturniej "Wielka gra" od 1975 roku, aż do chwili zakończenia jego emisji w 2006 roku (screen: YouTube/Telewizja dawniej)

Zmarła legendarna Stanisława Ryster, prowadząca niegdyś kultowy teleturniej "Wielka gra" w Telewizji Polskiej. Jak podaje Onet.pl, informację o jej śmierci miała potwierdzić rodzina.

Po raz pierwszy wiadomość o tym, że Stanisława Ryster nie żyje, pojawiła się w mediach społecznościowych. Na portalu X (dawnym Twitterze) napisał o tym Mariusz Machnikowski, jeden z wielokrotnych zwycięzców teleturnieju "Wielka gra".

"Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z »jednym ze swoich ulubionych graczy«. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie – tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę..." – wspomina Machnikowski.

Później dodał, że informację o śmierci byłej prezenterki otrzymał od Ryszarda Pieniążkiewicza, również wielokrotnego zwycięzcy teleturnieju. "Z wiadomością o śmierci Pani Stanisławy Ryster zadzwonił do mnie Rysiu Pieniążkiewicz – oczywiście obaj wybieramy się na Jej pogrzeb. Mamy z Ryśkiem wspólne wspomnienia..." – stwierdził.

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 roku we Lwowie. Ukończyła II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach, a później studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w telewizji rozpoczęła w 1966 roku. Początkowo prowadziła programy i teleturnieje młodzieżowe.

Teleturniej "Wielka gra" prowadziła od 1975 roku, aż do chwili zakończenia jego emisji w 2006 roku.

(HAD, 04.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.