Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś w Bauerze związkowcy rozpoczną negocjacje z zarządem. Żądają m.in. podwyżek

Związkowcy Bauera domagają się podwyżek, zmian w regulaminie wynagradzania i stworzenia funduszu świadczeń socjalnych (fot. materiały prasowe)

Związkowcy spotkają się dziś z przedstawicielami wydawnictwa Bauer i AKPA Press Polska. Żądają 1 tys. podwyżki dla każdego pracownika.

Jak już informowaliśmy Komisja Międzyzakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Wydawnictwie Bauer domaga się od zarządu podwyższenia od 1 kwietnia wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich zatrudnionych o 1 tys. zł. Drugim postulatem jest uzgodnienie ze związkiem zawodowym i wprowadzenie do regulaminu wynagradzania siatki płac – tabeli zawierającej przedziały najniższych i najwyższych wynagrodzeń zasadniczych dla każdej grupy pracowników. Związkowcy domagają się też stworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Czytaj też: Arleta Bojke komentuje przejście z TVP do Kanału Zero. „Nie zastanawiałam się dwa razy”

Jak dowiedział się „Presserwis”, dziś odbędzie się spotkanie związkowców z przedstawicielami Wydawnictwa Bauer oraz AKPA Press Polska. Zarówno związkowcy, jak i biuro prasowe Bauera nie chcą się wypowiadać na temat tego spotkania.

Związkowcy zapowiadają, że rozpoczną spór zbiorowy, jeśli do 1 kwietnia pracodawca nie zrealizuje ich żądań.

Czytaj też: Polskie Radio rozmawia z Jarosławem Kuźniarem. Dziennikarz może wrócić do Trójki

(MZD, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.