Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Największym tytułem regionalnym w kraju nie kieruje już Marcin Habel. Rogacin p.o. szefa I.pl

Marcin Habel nie jest już naczelnym dzienników Polska Press w Bydgoszczy i Toruniu (fot. TVP Bydgoszcz)

Zarząd Polska Press Grupy zdecydował o zmianie redaktorów naczelnych części dzienników oraz portalu I.pl.

Piotr Kotomski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego I.pl. Rozstaje się też ze spółką PL24, zależną od Polska Press, wydawcą I.pl. Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego I.pl został Wojciech Rogacin, jednocześnie naczelny dziennika "Polska. Metropolia Warszawska".

Z kolei redaktorem naczelnym "Gazety Pomorskiej", "Expressu Bydgoskiego" i "Nowości - Dziennika Toruńskiego" przestał być Marcin Habel. Również rozstaje się z Polska Press. Pełniącą obowiązki redaktorki naczelnej tych tytułów została Alicja Polewska-Matusiewicz, zastępczyni redaktora naczelnego "Gazety Pomorskiej", od lat pracująca w bydgoskiej redakcji.

Od 18 marca prezesem Polska Press jest Zenon Nowak, dawny prezes Prasy Śląskiej. 11 marca członkinią zarządu została z kolei Elżbieta Żuraw, związana niegdyś z Polska Press.

Czytaj też: Politycy Prawa i Sprawiedliwości wracają do programów TVP i Polskiego Radia

Przypomnijmy, że Polska Press Grupa została przejęta przez Orlen na początku 2021 roku za kwotę ok. 200 mln zł - co było ewidentnym działaniem politycznym. Wymieniono zarząd na ludzi sprzyjających PiS, a potem redaktorów naczelnych. Po przejęciu gazet i serwisów przez koncern paliwowy z redakcji odeszła też część dziennikarzy. Nie udało się powstrzymać spadków sprzedaży gazet papierowych, a należące do PPG serwisy internetowe nie przyniosły zysków, które mogłyby pokryć straty związane ze spadającymi nakładami gazet.

W tym okresie (ostatni skład) koncernem Polska Press kierował zarząd w składzie: Stanisław Bortkiewicz - prezes, Dorota Kania, Miłosz Szulc i Łukasz Greszta - członkowie zarządu.

(MNIE, 22.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.