Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporter Al Jazeery zatrzymany w Strefie Gazy i pobity podczas przesłuchania

W sprawie interweniują Stany Zjednoczone (screen: YouTube/Al Jazeera English)

Korespondent Al Jazeery – Ismail al-Ghoul – został zatrzymany w Strefie Gazy przez siły izraelskie i pobity podczas przesłuchania. Po 12 godzinach został zwolniony.

Katarska sieć telewizyjna zarzuca Izraelowi, że jej dziennikarza zaatakowano bez powodu podczas wykonywania obowiązków służbowych, a jego sprzęt został zniszczony.

Czytaj też: BBC, CNN, Reuters i inni apelują do Izraela ws. dziennikarzy w Strefie Gazy

Al-Ghoul w momencie zatrzymania wraz z ekipą znajdował się w szpitalu w al-Shifa, gdzie przebywają tysiące cywilów – pacjenci, wysiedlone rodziny i personel medyczny. Został zatrzymany wraz z jednym z członków ekipy. 

W sprawie interweniują Stany Zjednoczone. Podczas konferencji prasowej zastępca rzecznika Departamentu Stanu Vedant Patel zwrócił się do władz Izraela o dokładne informacje na temat zdarzenia.

Czytaj też: Przechył. Temat wojny Hamasu z Izraelem został w Polsce zdominowany przez narrację izraelską

(MAC, 20.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.