Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Agorą rozstaje się reporter "Dużego Formatu" Paweł Piotr Reszka. "Trzymam kciuki"

Paweł Piotr Reszka, przed dołączeniem do "Dużego Formatu”, w latach 2002-2018 był dziennikarzem i redaktorem lubelskiego oddziału "Gazety Wyborczej”(screen: Pawelpiotrreszka.pl)

Z Agorą w ramach zwolnień grupowych rozstaje się reporter "Dużego Formatu" Paweł Piotr Reszka – dowiedział się "Presserwis".

Paweł Piotr Reszka potwierdził rozstanie z Agorą i krótko skomentował: – Życzę wszystkiego najlepszego koleżankom i kolegom z "Dużego Formatu". Trzymam kciuki – przekazał w rozmowie z "Presserwisem".

Czytaj też: Akademicy i ludzie kultury podpisali list poparcia dla zwolnionych redaktorów lubelskiej "Wyborczej"

To niejedyna zmiana dotycząca reporterskiego dodatku "Gazety Wyborczej". Od 4 marca "Duży Format" wydawany jest w okrojonej formie: liczy 12 stron, a nie jak do tej pory – 16.

Reporter Paweł Piotr Reszka formalnie pozostaje w Agorze do końca kwietnia. Przed dołączeniem do "Dużego Formatu", w latach 2002-2018 był dziennikarzem i redaktorem lubelskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Jest autorem książek "Diabeł i tabliczka czekolady", "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota" oraz "Białe płatki złoty środek". Sześciokrotnie nominowany do nagród Grand Press, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, finalista Nagrody Literackiej "Nike".

Reszka jest jedną z maksymalnie 180 osób, które mają stracić pracę w Agorze w ramach zwolnień grupowych.

Czytaj też: Według ABW ukraińscy dziennikarze stanowili zagrożenie. "Wykonywaliśmy tylko naszą pracę"

(MZD, 19.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.